Wpis z mikrobloga

Jakoś 8 miesięcy temu skończyłem robić swoją pierwsza szafę. Na tyle mi się to spodobało, że kupiłem trochę sprzętu i zacząłem dłubać u siebie w mieszkaniu i u rodziców, bo gdzieś ćwiczyć trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na 3 stycznia umówiłem się z księgową, aby omówić na jakiś zasadach założyć działalność gospodarczą. Wchodzę w meble ( ͡ ͜ʖ ͡)

Poniżej szafa, którą zrobiłem dzisiaj u swoich rodziców (bo by gdzie indziej? ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Szafa znajduje się w łazience, której remont właśnie dobiega ku końcowi. Wcześniej były tam drzwi przesuwne z lustrem i półki samoróbki przywiercone do ścian. Konstrukcja wytrzymała kilkanaście lat, aż w poszukiwaniu miejsca do praktyki odkryłem, że to będzie idealne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dolny prawy front to kosz na pranie. Jego górna cześć lekko się odgina przez co na zdjęciu sprawia wrażenie jakby pomiędzy frontami była za mała szpara. Plan jest taki, że front skracam do wysokości kosza, pod nim robię dodatkowo szufladę i będzie elegancko. Niestety pierwszy raz robiłem taki bajer, a nigdzie nie udało mi sie znaleźć informacji co do maksymalnej, logicznej wysokości frontu, więc wyszedł taki kwiatek, który na szczęście łatwo poprawię.

Górna część szafy ma plecy również z płyty, aby kolor po otwarciu był taki sam, a jedna z półek jest płytsza ze względu na ukrycie rury, która przechodzi przez szafe.

We wnęce jest pasek led.

Ściany po bokach będą jeszcze obrabiane, przerwa pod górnymi frontami będzie regulowana na taką samą jak ta pod wnęką no i przykręcę blendę na dole.

Całość zeszła mi około 12h
Koszt materiałów: ~2300pln

Trzymajcie kciuki Mirki! :-)

#meble #stolarstwo #zrobtosam #remontujzwykopem # #dzialalnoscgospodarcza
Pobierz Aeciatko - Jakoś 8 miesięcy temu skończyłem robić swoją pierwsza szafę. Na tyle mi si...
źródło: comment_1640291024JSnAReRIyXlNuCvBjxVnNS.jpg
  • 38
2300 za materiały? XD


@Gruby_Wujo: zdziwiony? tak właśnie #!$%@?ło u nas ceny materiałów budowlanych, pozazdrościć tylko ludziom którzy zaczęli się budować :) nawet nie wiesz ile placów stoi, bo ludzi jednak nie stać na dokończenie jak ceny poszły o kilkaset % w góre za choby głupi stryropian
@Gruby_Wujo szafa standardowa - żaden stolarz/płyciarz nie przebije ceny sklepu typu Bodzio/brw itd.

Ale jak tylko potrzebujesz czegoś innego niż zwykle szafy ze sklepu to nagle tanie BRW krzyczy 7k, a stolarz/płyciarz 4,5k.

To serio nie kwestia realiów rynku a dobrze właściwych klientów
@Aeciatko: w rozmowie z księgową (btw. właściwą osobą jest doradca podatkowy) zwróć uwagę, że jesteś na etapie badania rynku, a docelowa forma działalności może być inna. Ja bym się zastanowił czy nie możesz w imieniu klientów kupować materiałów, a następnie wykonywać usługi projektowania i montażu, aby pierwsze miesiące działać w oparciu o działalność nierejestrowaną (ogranicza ci to możliwość zarobku, ale przynajmniej nie płacisz ZUS-u). Jeżeli założenia odnośnie potrzeb klientów będą zbyt
@Aeciatko: Ten wyjeżdżający kosz na pranie wydaje mi się średnio praktyczny. U siebie mam słupek z koszem zawieszonym na uchylnym froncie i według mnie to lepsze rozwiązanie.


@mjjm: Mam u siebie to samo co Ty i powiem Ci ze wysuwany jak ten który zrobiłem jest sporo lepszy. Nie dość ze sporo większy to od boku wygodniej się wyciąga rzeczy.

@Aeciatko: w rozmowie z księgową (btw. właściwą osobą jest doradca
Jak podam wymiary wycenisz mi meble do kuchni? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@bom: Panie tanio nie bedzie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

@koronawirus ale tu mówimy o zwykłych płytach meblowych

I wiem jakie są ceny bo prowadzę hurtownie materiałów budowlanych także jestem na bieżąco.

@Gruby_Wujo: No to z