Wpis z mikrobloga

Jakoś 8 miesięcy temu skończyłem robić swoją pierwsza szafę. Na tyle mi się to spodobało, że kupiłem trochę sprzętu i zacząłem dłubać u siebie w mieszkaniu i u rodziców, bo gdzieś ćwiczyć trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na 3 stycznia umówiłem się z księgową, aby omówić na jakiś zasadach założyć działalność gospodarczą. Wchodzę w meble ( ͡ ͜ʖ ͡)

Poniżej szafa, którą zrobiłem dzisiaj u swoich rodziców (bo by gdzie indziej? ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Szafa znajduje się w łazience, której remont właśnie dobiega ku końcowi. Wcześniej były tam drzwi przesuwne z lustrem i półki samoróbki przywiercone do ścian. Konstrukcja wytrzymała kilkanaście lat, aż w poszukiwaniu miejsca do praktyki odkryłem, że to będzie idealne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dolny prawy front to kosz na pranie. Jego górna cześć lekko się odgina przez co na zdjęciu sprawia wrażenie jakby pomiędzy frontami była za mała szpara. Plan jest taki, że front skracam do wysokości kosza, pod nim robię dodatkowo szufladę i będzie elegancko. Niestety pierwszy raz robiłem taki bajer, a nigdzie nie udało mi sie znaleźć informacji co do maksymalnej, logicznej wysokości frontu, więc wyszedł taki kwiatek, który na szczęście łatwo poprawię.

Górna część szafy ma plecy również z płyty, aby kolor po otwarciu był taki sam, a jedna z półek jest płytsza ze względu na ukrycie rury, która przechodzi przez szafe.

We wnęce jest pasek led.

Ściany po bokach będą jeszcze obrabiane, przerwa pod górnymi frontami będzie regulowana na taką samą jak ta pod wnęką no i przykręcę blendę na dole.

Całość zeszła mi około 12h
Koszt materiałów: ~2300pln

Trzymajcie kciuki Mirki! :-)

#meble #stolarstwo #zrobtosam #remontujzwykopem # #dzialalnoscgospodarcza
Aeciatko - Jakoś 8 miesięcy temu skończyłem robić swoją pierwsza szafę. Na tyle mi si...

źródło: comment_1640291024JSnAReRIyXlNuCvBjxVnNS.jpg

Pobierz
  • 38
@Aeciatko: Ale fronty to Ty reguluj ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powodzenia w tej naprawdę niełatwej branży.


@marcel_pijak: Panie będą ale dziś miałem serdecznie dość. Nawet blendę zostawiłem na dokończenie po swietach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Aeciatko: z nowym wałem zakładasz firmę? Chopie daj sobie spokój zanim będziesz zwijał manatki..


A szafa bardzo ładna :)

@kurlapejter: Zawsze miałem łeb do interesow
@Aeciatko 2300 za materiały? XD
To chyba z narzędziami liczone

No i teraz policz, że żeby zarobić to musisz ją sprzedać za 4.5 k brutto. Jeśli materiały serio kosztowały 2300.

I teraz powiedz kto by dał taką kasę za taką szafę . Moim zdaniem podchodzisz zbyt optymistycznie bo zrobić dobre meble to nie jest tak, że zrobiłeś jedną szafę i możesz #!$%@? szafy klientom.

Ale życzę powodzenia, temat stolarki przerabiałem. I są
Uwielbiam posty, gdzie az kipi od entuzjazmu i tryska energia. Trzymam kciuki, widac ze sprawia Ci to duzo frajdy, a z czasem moze sie stac sposobem na zarobek, gdzie codziennie bedziesz przychodzil do pracy z usmiechem na ustach. Polskie warunki na wlasna dzialalnosc sa rzeczywiscie 6 stop pod ziemia, ale kto nie sprobuje ten smietanki nie spija.
@Aeciatko: Zwykłą wyrzynarką ciąłeś, czy z jakimiś prowadnicami, żeby prosto było?


@7160: Mam zaglebiarke, ale większość formatek docinam w hurtowni i tam tez oklejam. O ile samo cięcie nie jest problemem to oklejenie wszystkiego z reki to dramat. Wole zaplacic i miec na gotowo.
#

@Aeciatko 2300 za materiały? XD

To chyba z narzędziami liczone

No i teraz policz, że żeby zarobić to musisz ją sprzedać za 4.5 k brutto.
@Aeciatko ładna ale nie rób takich więcej


@KalaFFior: Takiej samej już na pewno nie zrobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uwielbiam posty, gdzie az kipi od entuzjazmu i tryska energia. Trzymam kciuki, widac ze sprawia Ci to duzo frajdy, a z czasem moze sie stac sposobem na zarobek, gdzie codziennie bedziesz przychodzil do pracy z usmiechem na ustach. Polskie warunki na wlasna dzialalnosc sa rzeczywiscie 6 stop pod