Wpis z mikrobloga

@Beczkowy: mi się nie raz udało w Warszawie kupić bilet dopiero jak kanar wsiadał. Potem #!$%@? i trzeba zeskanować kod QR znajdujący się nad drzwiami a to już kanar na pewno zauważy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Beczkowy: chyba wszędzie jak kanar podejdzie to też trzeba pokazać kod QR. Najgorzej, że właśnie w Warszawie to utrudnili że żeby aktywować bilet, trzeba zeskanować kod nad drzwiami i wtedy wiadomo do kogo kanar podejdzie w pierwszej kolejności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Beczkowy: Raz mi się zdarzyło, że kanar patrzył się na godzinę kupna biletu, potem też sprawdzał jakiemuś typowi i się #!$%@?ł, że kupił przed chwilą. Ale to w sumie nie było w Łodzi xD
@blunch: I tak i nie. Łódź ma jeden z wyższych wskaźników pokrycia kosztów komunikacji biletami w kraju. Teoretycznie gdyby wszyscy gapowicze zaczęli płacić to pewnie trochę grosza by z tego było (może nawet z milion czy dwa), ale rewolucji by z tego nie było.

Stan łódzkiej komunikacji to wypadkowa priorytetów miasta - niewysokiego budżetu, dużej obsługiwanej powierzchni i momentami kontrowersyjnych decyzji
sredni_szu - @blunch: I tak i nie. Łódź ma jeden z wyższych wskaźników pokrycia koszt...

źródło: comment_1640168527X3UEWkTYtEzSXTzmcNZu5C.jpg

Pobierz
czy gdybym kupił sobie bilet dopiero gdy zauważę kanara, to mógłby się przyczepić, że przed chwilą był zakupiony, lub coś w ten deseń?


@Beczkowy: tak, mandat dostaniesz i możesz próbować się odwoływać lecz mogę Ci zagwarantować że takie akcje są na porządku dziennym i nie będziesz tym którym odkryje jak za darmo jeździć ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie bez powodu kontrolerzy kasują swój "bilet" przed rozpoczęciem kontroli.