Wpis z mikrobloga

Obejrzałem chyba wszystkie możliwe projekty i żodyn mi się nie podoba. Będziemy robić projekt indywidualny, albo kupimy projekt "dom za 150.tys" i go troszkę rozciągniemy ;) Rzucilibyście okiem na rozkład pomieszczeń, funkcjonalność itd? Siedzieliśmy nad zrobieniem tego kilka dni, ale im więcej osób zobaczy tym większa szansa wyłapać coś czego nie zauważyliśmy :-)

Założenia są takie, żeby dom był stosunkowo prosty (a przez to i tańszy) w budowie. Dach czterospadowy, ogrzewanie kotłem na pellet. W kotłowni poza kotłem z zasobnikiem ma się zmieścić bojler na wodę, rekuperator oraz miejsce do składowania drewna do kominka (który stoi w salonie). Powinno się wszystko zmieścić, na plan nie miałem jak na nieść ponieważ edytor z którego korzystam nie udostępnia tej funkcji :D

Za wszystkie komentarze będę bardzo wdzięczny :-)

edit. Strony świata tak jak na mapie, na górze północ, na dole południe itd, wyjście na taras z salonu oknem od wschodu :)

#budujzwykopem
#budowadomu
#remontujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_1640012570VfG74Un6ytRkV5tLfsnZJ3.jpg
  • 107
@ATAT-2: moja żona praktycznie nie wychodzi z kuchni. Piecze ciasta, gotuje, smaży. Ma mikser, maszynkę do mielenia, dużo garnków, patelni, w kuchni zawsze jest kilka zgrzewek wody. Wystarcza miejsca na wszystko.
@ATAT-2: I tak zrobimy :) A w międzyczasie będę jeszcze kombinował z tym co wrzuciłem, już mam jakieś tam pomysły. Dzięki za pomoc!

@mayek: wyjdzie, ale dwuspadowy będzie miał za duży kąt przy takim budynku i będzie problem z czyszczeniem komina. Płacić za zwyżkę za każdym razem to #!$%@? nie robota ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na cholerę Ci kocioł na pellet i kominek? Gdzie będziesz składował
Jak ten dom ma być usytuowany względem stron świata?


@mayek: Z prawej strony południowy wschód (bardziej wschód niż południowy, dokładnego nachylenia nie znam)
moja żona praktycznie nie wychodzi z kuchni. Piecze ciasta, gotuje, smaży. Ma mikser, maszynkę do mielenia, dużo garnków, patelni, w kuchni zawsze jest kilka zgrzewek wody. Wystarcza miejsca na wszystko.


@inko-gnito: no fajnie, ty nie potrzebujesz - inni tak.
@robertx: Jeżeli masz zamiar dzielić dom z dziećmi(synami?) i nie rozważasz wysłania ich w młodym wieku do szkoły z internatem na drugim końcu Polski albo Europy to mocno zastanowiłbym się nad przenieśieniem jednej z łazienek obok waszej sypialni. Wtedy pokoje przesuneły by się w dół, jedno okno w pokoju narożnym poszłoby do łazienki.
Można by tam jeszcze wtedy z układem wejść tak poczarować, żeby wydzelić bardziej strefę prywatną państwa domu od
@pigoku: Łazienka bliżej może się przydać, pomyślę. Chłopaki mają dopiero jeden dwa latka a drugi dwa miesiące więc kupę czasu jeszcze będą z nami mieszkać i dom trzeba do tego przystosować. Faktycznie ta ściana jak tak patrzę #!$%@? wygląda, może bym przeniósł łazienkę trochę wyżej jak mówisz, żeby była "schowana" a na widoku by były drzwi od naszej sypialni .
Oglądam właśnie różne salony jak są zrobione szukając inspiracji co dać
ponieważ bardzo lubię kominki i ogrzewanie drewnem


@robertx: Ciekawe czy Twoi sąsiedzi będą lubili takie ogrzewanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Żebyś się nie zdziwił jak wejdzie zakaz palenia czymkolwiek w kominkach.

Serio dach kopertowy będzie miał mniejszy kąt? Niby czemu?
@robertx: " nie wyobrażam gdzie mógłbym trzymać jakieś przetwory na zimę czy nalewki bez spiżarki"

Trzymanie takich rzeczy w pomieszczeniu kompletnie nienadajacym się do tego jest złym pomysłem. To będzie spiżarka tylko z nazwy. W spiżarce, jeśli chcesz tam trzymać żywność, musi być odpowiednia temperatura (niższa niż w części mieszkalnej), wilgotność, wentylacja, brak dostępu promieni słonecznych...
@pigoku: Jak wyżej - Prawe okno od salonu wychodzi na południowy wschód, dokładny kąt nieznany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ciekawe czy Twoi sąsiedzi będą lubili takie ogrzewanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Żebyś się nie zdziwił jak wejdzie zakaz palenia czymkolwiek w kominkach.


@mayek: W pierwszej kolejności ktoś musiałby wiedzieć, że w takim kominku palę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Można wtedy pomyśleć o fajnym kinie domowym jak puścisz zasilanie w wylewce po rogach - są takie systemy teraz, że wymagają tylko zasilania, a nie musi iść plątanina kabli od centralnego urządzenia. Nawet jeśli od razu się na coś takiego ze względu na koszty nie zdecydujesz, to instalacje w podłodze masz, gdybyś kiedyś chciał.


@Drmscape2: bardzo zły pomysł. Na chwilę obecną jeżeli mówimy o normalnym kinie, tylko Yamaha to oferuje. Niestety
@robertx: masakra ile m2 na tym projekcie się marnuje - salon z kuchnią 45m plus ten hol 11 a pokoje małe.
Z 10m bym urwał tego salonu, wywalił tą ścianę, przesunąć pokoje w dół, tv powiesić na ścianie od sypialni, kanapa na środek.
Gdzie garaż?