Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że niektóre ameby na tych tagach chwalą ten sezon tylko po to, by wywołać gównoburze aka "Look how retarted I am" czyt. trollują, bo nie wiem - są głupi? Ale ja nie o tym...

Obiektywnie wypowiadając się na temat tego serialu to w sumie NIE JEST TO AŻ TAKIM PROBLEMEM, że nie trzyma się stricte materiału źródłowego (wbrew temu co pisała i zapewniała nawet sama showrunnerka Lauren S. Hissrich) to po prostu słaby serial dla nastolatków, którzy... mało wymagają od tego co oglądają. Już więcej głębi miały postacie o zgrozo z serialu Arcane:League of Legends, które wyszło niedawno. No ale znowu ja nie o tym... Mam parę pytań do ludzi, którym serial się podoba.

1. Może mi ktoś wyjaśnić skąd "Ognisty #!$%@?" wiedział gdzie jest położona twierdza Kaer Morhen? Jak się tam przedostał?
2. Jak ww. osobnik dowiedział się, że Vesemir z Triss zrobili wiedźmiński mutagen z krwi Ciri, jak raptem pojawił się tam dzień może dwa po wytworzeniu tego specyfiku?
3. Skoro w serialu Eskel zaprosił panie lekkich obyczajów do twierdzy to dlaczego 5 minut później mówią o tym, że droga do twierdzy to tajemnica?
4. Dlaczego jak Yennefer i Cahir (nilfgardczyk) uciekali to mieli na sobie bardzo wyróżniające się płaszcze (czyste, purpurowe i zielone) i stali na środku ulicy?
5. Czemu Geralt zabija potwory za pomocą zwykłego sztyletu, a na koniec zastanawia się gdzie ma swoje miecze (w tym srebrny na potwory)?
6. Czemu drugoplanowe postacie (Afro-Elfy, dziadek w bibliotece, karzeł) rozgryzają układankę jakby ktoś im co najmniej podpowiadał na ucho?
7. Czemu w świątyni Melitele dali Ciri bombkę na łańcuchu i nic jej nie powiedzieli co ma z nią zrobić (tzn. wysłali z nią jednego z najlepszych uczniów, który stwierdził, że nie wie do czego służy owa bombka)?
8. Czemu Ciri wyczarowała portal choć przed chwilą dowiedzieliśmy się, że nie wykazuje ona żadnych oznak osoby obdarowanej magią? Taki zabieg kojarzę z Gwiezdnych Wojen, gdzie osoba bez przeszkolenia prawie na równi walczyła z sithem.
9. Czemu "Ognisty #!$%@?" nie używa innej magii tylko zaciął się na magii ognia? Skąd wiedział, że Ciri jest w świątyni Melitele?
10. Czemu dialogi są nudne i w 80% nic nie wnoszące do fabuły?

#wiedzmin #netflix #pytanie
Pobierz Morguliusz - Mam wrażenie, że niektóre ameby na tych tagach chwalą ten sezon tylko po...
źródło: comment_1639937461M83Dv21FH334jFIBPbYHKC.jpg
  • 20
5. Czemu Geralt zabija potwory za pomocą zwykłego sztyletu, a na koniec zastanawia się gdzie ma swoje miecze (w tym srebrny na potwory)?


@Morguliusz: Cavil nabawił się poważnej kontuzji prawej ręki podczas kręcenia, podobno podczas ćwiczeń do walki z Micheletami. Dlatego m.in ta walka nie wygląda też tak jak oni początkowo planowali. No i stąd też ten tekst podczas tej walki z tą wiwerną. Musieli na poczekaniu klecić improwizacje.
Cavil nabawił się poważnej kontuzji prawej ręki podczas kręcenia, podobno podczas ćwiczeń do walki z Micheletami. Dlatego m.in ta walka nie wygląda też tak jak oni początkowo planowali.


@Thorkill: Dobrze, że Henremu Cavillowi się nic nie stało, bo na jego miejsce daliby pewnie Karolaka i zero słowa wyjaśnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyli sensu fabularnego w tym za grosz.


@Morguliusz: Nie, to wymusiła sytuacja. Dlatego też ta walka z Micheletami ma miejsce w swiatyni. Pierwotnie planowali ja zrobić na zewnątrz przed świątynią Melitele. No i miała być bitką na miecze.
Skoro w serialu Eskel zaprosił panie lekkich obyczajów do twierdzy to dlaczego 5 minut później mówią o tym, że droga do twierdzy to tajemnica?


@Morguliusz: zwróciłam uwagę, że jechały tam z związanymi oczami, ale fakt, ze potem same uciekły stawia ten wątek w wątpliwym świetle.
Do reszty jeszcze nie dotarłam, ale fakt, serial jest średni i nudny. Ciężko się go ogląda.
@Morguliusz:
3. jak je prowadził mogły mieć zasłonięte oczy, to, że tam były nie znaczy, że znają drogę
4. tu wydaje mi się, że wymaga tego sztuka filmowa - chodzi o to, żeby widz się nie pogubił i wiedział kto jest kto i gdzie teraz jest. W wielu filmach takie rzeczy trzeba po prostu akceptować
5. Geralt nie zawsze nosił miecz ze sobą jak w grze. Często miał je gdzieś przy
@jack5on:

4. tu wydaje mi się, że wymaga tego sztuka filmowa - chodzi o to, żeby widz się nie pogubił i wiedział kto jest kto i gdzie teraz jest. W wielu filmach takie rzeczy trzeba po prostu akceptować


Sztuka filmowa wymaga by stali na środku ulic mimo, że są poszukiwani i się w teorii ukrywają? I tak samo fakt, że noszą wyróżniające się na tle innych wieśniaków ciuchy to też zabieg
w sumie to, że uciekły nie znaczy, że gdzieś dotarły. Mogły umrzeć w lesie z głodu i wycieńczenia.

no co? dawaj jakiś argument a nie xD


@jack5on: Argument na co? Przecież nic nie przedstawiłeś do czego można się logicznie odnieść. Przypuszczenie wyssane znikąd. Tak można wszystko wyjaśnić i ostatecznie odpowiedzieć: bo tak. Tak bajki dla targetu dziecięcego działają, a nie produkcje teoretycznie skierowane dla starszych widzów.
Sztuka filmowa wymaga by stali na środku ulic mimo, że są poszukiwani i się w teorii ukrywają? I tak samo fakt, że noszą wyróżniające się na tle innych wieśniaków ciuchy to też zabieg "sztuki filmowej"? Gimme a break :P


@Morguliusz: Dokładnie o to chodzi, mają mieć wyróżniające się ciuchy aby widz od razu poznał kto jest kto. To na prawdę stosuje się w wielu filmach. Do głowy przychodzi mi na szybko
@FueGo: Pavetta była jeszcze gorsza a mimo to przypadkiem udało jej się nieźle zaczarować. Coś takiego mogło się wydarzyć. Nie mówie, że Ciri dobrze czarowała tylko, że możliwe jest, że udało się zrobić portal. Przynajmniej ja tak to widzę