Wpis z mikrobloga

Pół sezonu za nami. Krótko mówiąc, jest w pytę. Przed rozpoczęciem sezonu zarząd za cel postawił zajęcie miejsc premiujących grą w barażach, szybko się jednak okazało, że jesteśmy na tą ligę w takim składzie personalnym za mocni. Wyniki mówią same za siebie. Zaledwie dwa remisy i tylko jedna, pechowa zresztą porażka.

Nic zresztą dziwnego, że zarząd w końcu postanowił sfinansować mi kurs trenerski. A ja trochę się podpaliłem i zgłosiłem akces do objęcia sterów pierwszego zespołu, gdy ten zwolnił swojego menedżera ( ͡° ͜ʖ ͡°). Cóż, ta szarża nie miała wielkich szans powodzenia, ale właśnie po tym manewrze zarząd zaoferował mi kolejną podwyżkę. Jakby nie patrzeć, wygryw. Mojego młodego menedżera stać na wynajem najlepszego apartamentu, a regionalna prasa szepcze o tabunach hiszpańskich studentek wchodzących i wychodzących na przemian z mieszkania obcokrajowca.

Jak się gra tymi rezerwami Osasuny? Bardzo przyjemnie, bo jest tam grom utalentowanych zawodników. Troszkę utrudnieniem jest, że nie zawsze mogę wiedzieć, w jakim składzie personalnym przyjdzie mi grać za tydzień, bo główny skład czasem przesuwa np. mojego kluczowego napastnika to do siebie, to do mnie. Dla pewnego uproszczenia, ten widok przedstawia trzon mojej kadry - bez tych zawodników, którzy są już formalnie zawodnikami pierwszego zespołu. Pokrótce opiszę więc kilka kluczowych postaci:

Gabriel to mój podstawowy napastnik... a właściwie był, dopóki seniorzy nie przesunęli go do pierwszej kadry, gdzie i tak nie gra... tak, no cóż... w każdym razie u nas, jak już jest w kadrze to gra, czego efektem jest 13 ligowych trafień w 10 meczach i średniej 8.05.

Koldo Gonzalez przejawia niepokojący spadek determinacji, ALE muszę powiedzieć, że nie widać tego na boisku. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu Atletico Madryt chciało go wykupić za 3 mln euro, ale zarząd czy tam sztab szkoleniowy pierwszej drużyny stanął na wysokości zadania i Koldo przedłużył kontrakt. W 20 ligowych meczach 7 bramek, 5 asysty, 7x MVP i średnia 7,59.

Ilias Charid to mój podstawowy mezzala, dobry technicznie, co bardzo odpowiada do preferowanego przeze mnie w tej drużynie stylu gry, 12 meczów, 2 gole, 3 asysty, średnia 7.22.

Ivan Martinez rozwija się zgodnie z potencjałem, jaki mu ustawiono w FM'ie. Regularnie powoływany do hiszpańskiej kadry U21 co najmniej 2, a może i 3-krotnie obronił mi w tej rundzie karnego. Jak na ten poziom rozgrywkowy (3. liga) świetny bramkarz, z potencjałem żeby już nawet teraz bronić w La Liga 2.

Także Oscar Gonzalez zacnie się rozwija, o jego kunszcie strzeleckim świadczy najlepiej to trafienie. 16 występów, 5 bramek, 3 asysty, 2 MVP, średnia 7.06.

Teraz zacznie się okienko transferowe i zobaczymy co przyniesie los, bo nie ukrywam, że kilka klubów z La Liga już zagięło parol na moich utalentowanych juniorów. No ale zobaczymy, przyjdzie mi lepić z tego, co będę miał. W każdym razie uważam, że z takim składem jaki mam teraz, na spokojnie poradzilibyśmy sobie w La Liga 2.

#footballmanager #fm20
  • 4