Wpis z mikrobloga

@mynameis60: Tak, banki lubia zanizac cene domu przy remortgage. Natomiast jezeli ktos bierze nowy kredyt na dom, wtedy zazwyczaj nie ma problemow z wycena. Juz kupiec mial przeprowadzone valuation przez bank i otrzyma kredyt na tyle, ile zaakceptowalismy.
@PowrotnikPolska: Ja wiem jak to wygląda, jestem w trakcie szukania domu i wiem, że banki potrafią zaniżać o 5-10% wyceny niż są oferty. Jeden dom £145k oferta wyceniony na £135k, drugi dom daliśmy £125k (wystawiony był za £130k) i odrzucona oferta, tydzień później się niby sprzedał, a kilka dni temu wrócił na right move za £125k.

Zdecydowaliśmy jednak poczekać te pół roku, żeby odłożyć dodatkowe 10k i kupić coś w okolicy
@Voltix: w sumie ma to sens, inaczej dochodziło by do nadużyć i kupujący z sprzedającym by się dogadywali na zawyżanie cen i potem sprzedający by poza systemem wynagrodził to kupującemu a kupujący drożej by odsprzedał za jakiś czas ten dom niż on warty na rynku i też by finalnie zarobił
oo czyli wycena Zoopli jest miarodajna( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ksos: Wyglada na to, ze w naszym przypadku tak.

co to za dziwna platforma ofert? Pytam z ciekawosci, jako kupujacy tego nie widze.

No i skad wiedziałeś ktory kupujacy w jakiej sytuacji jest?


@wyjechany: Sprzedawalismy przez agencje nieruchomosci i oni maja taki serwis dla sprzedajacych. Mielismy info o tym kto i kiedy bedzie ogladal nieruchomosc, jaki byl