Wpis z mikrobloga

@micelangeloB: nie rób tego, idź na jakiekolwiek studia techniczne i lepiej na tym wyjdziesz, ja #!$%@? z cnc po 4 latach (okres robienia inz.) I większość moich kolegów ze szkoly średniej którzy poszli po technikum na cnc też od tego odbili ( ͡° ʖ̯ ͡°) zawsze będziesz Cześkiem z produkcji i zero poszanwoania dla twojej pracy a odpowiedzialność w miarę duża. Lepiej pić kawę w biurze i
@bartektokotyo temu nie lepiej założyć własny warsztat z maszyną/ami CNC?
wiem że takie firmy mają wiele zleceń i dobry zarobek
wiadomo trzeba najpierw za coś kupić sprzęt i otworzyc firmę
ale to prawda że tak dobrze na tym idzie zgarnąć $ jak ma się własne maszyny ?
@SStoumer: no pewnie ze prawda, ale musisz mieć wtyki w większych firmach by brać jakieś sensowne kooperacje, problem jest taki że sama frezarka z sonda i oprawkami jakimiś podstawowymi to koszt 100k+ za stara maszynę która zawsze się coś tam popsuje. Pytanie kogo stać na otwarcie takiego warsztatu? Dołóżmy do tego wybudowanie jakiegoś malego warsztatu na ta frezarke i jakies inne narzędzia potrzebne do takiej pracy i już masz ladna sumkę
@micelangeloB: studiował ze mną kolega który był chwile przed 50tką, ale fakt w takim wieku jak nie chce ci sie przypominać matematyki to CNC jest spoko opcja, najgorzej ze te wszystkie kursy są o #!$%@? potłuc bo w technikum robiłem taki zewnwetrzny kurs za free i dopiero idąc do pracy nauczyłem sie fachu