Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy odbierać mieszkanie gdy nie został odebrany cały budynek (brak pozwolenia na użytkowanie)? Deweloper chce umówić odbiór wcześniej niż będzie uzyskane pozwolenie na użytkowanie całego budynku, czy się zgodzić? Ktoś tak odbierał swoje mieszkanie? Deweloper mówi że pozwolenie będzie uzyskane kilkanaście dni później, a on chce pójść na rękę ludziom żeby wcześniej mogli zaplanować/zacząć wykończenia. Obecnie trwają jeszcze prace na zewnątrz związane z zagospodarowaniem terenu, parking itp
#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #nieruchomosci
  • 8
@krashann: Ja bym z tym uważał, on ci mówi o odbiorze, a jak przyjdzie co do czego, to na kartce będzie tylko protokół przekazania kluczy do mieszkania. Później podczas właściwego odbioru mieszkania na większość usterek ci się dupą wypnie bo powie, że to twoja ekipa zrobiła. Drugi powód na którym mu zależy, to zejście z opłat, które on teraz ponosi. Z chwilą przekazania kluczy zaczynasz płacić czynsz.

Nie miej złudzeń, deweloper
@krashann: uważaj z tym kilkanaście dni, w moim mieście przez opóźnienia z podłączeniem gazu czasami przeciąga się to do pół roku, ale ludzie normalnie odbierają mieszkania i je wykańczają w międzyczasie.
@krashann: jak tak robiłem, na nic złego nie trafiłem. Ale było to wszystko na papierze. Dostałem chatę 3 miesiące wcześniej, by móc na siebie już zamówić podłączenie gazu, liczniki itd.
Dla dewelopera mniej roboty, dla mnie szybciej ogrzewanie ;)

Ja się na to zdecydowałem, bo całe nowe osiedle (około 140 domków) wszyscy którzy nie odebrali wcześniej, to potem farelkami się grzali zimę bo PGNiG w zimę rur nie kopie.

Zależy na