Wpis z mikrobloga

Tak wygląda ponad 515 000 znaków książki "Paranormalne. Egzorcyzmy. Prawdziwe historie opętań", którą skończyłem dzisiejszej nocy.

Dzień dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To druga część bestsellera empiku (oraz nie tylko empiku) wydanego w roku 2020. Jak sama nazwa wskazuje - będzie o egzorcyzmach, wypędzaniu duchów i takich fajnych rzeczach. To reportaż - myślę, że dosyć unikalny o tyle, że nie traktuje tematu... jednostkowo. Perspektywa Kościoła się pojawia, ale oprócz tego przeczytacie o tego typu sprawach z perspektywy #rodzimowierstwo #medium #islam #demonologia innych ciekawych kultów a także #satanizm ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy #psychiatria

Przy czym zaznaczę od razu, wierzę w opętania. Wierzę w zjawiska paranormalne, ale teraz uwaga: to wcale nie oznacza, że wydarzenia takie mają paranormalną naturę. Mogą mieć, ale nie muszą. Na pewno jednak - istnieją.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4969862/paranormalne-egzorcyzmy-prawdziwe-historie-opetan <--- tu można już sobie dodawać do #czarnolisto

#ksiazki #paranormalne #cedrikpisze #czytajzwykopem #ciekawostki #chwalesie
Cedrik - Tak wygląda ponad 515 000 znaków książki "Paranormalne. Egzorcyzmy. Prawdziw...

źródło: comment_1638873253Hlhoqc8v1sxb8oDW9Ces4v.jpg

Pobierz
  • 20
@KarolKnuropatwa: Nie, nasze polskie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Annelise Michael jest przebadana od góry do dołu i od dołu do góry, zajmowali się nią wszyscy i zawsze. Mógłbym tylko powtórzyć po innych, a ja tak nie lubię ;)
To co mam, to są sprawy, które sam znalazłem i których sam doświadczyłem. W pierwszej książce opisywałem sprawy, które gdzieś tam żyją - historie nawiedzeń z całej Polski, są
@Cedrik po pierwsze dzień dobry Panie Cedrik - wiedziałem z miejsca, że to będzie Twój post bo dużo książek na regałach. Po drugie, pytanko - czy spotkałeś się z jakimkolwiek opętaniem, które dawało by jakieś objawy w stylu trzaskające drzwi, latające książki, cokolwiek? Czy tylko są to dziwne zachowania osoby, mówienie w dziwny sposób, zachowywanie się w dziwny sposób? Kiedyś się tym interesowałem ale wszystkie badania nad opetaniami, z którymi się zapoznawałem
@LiamRockwell: Spotkałem się z historią o opętaniu, w którym oprócz tego, że były znamiona psychotyczne, pojawia się również duch (?) lub demon widziany przez dziecko osoby opętanej, a także dziwne zdarzenia w domu, natomiast jest to opętanie związane ze światem islamu i klątwą.
@LiamRockwell: Oprócz tego opętanie jako nawiedzenie miejsa/przestrzeni również istnieje. To podbiega pod nękanie i część historii w mojej książce też i do takich aspektów się odnosi ;) Jako, że miałem ambicję, by temat opętania ugryźć kompleksowo - więc nie tylko klasyczne opętania, ale również nękania i odprowadzanie duchów z miejsc nawiedzonych przed medium/szeptuchę etc ( ͡° ͜ʖ ͡°)