Wpis z mikrobloga

Jestem zaszczepiona dwiema dawkami. Rozumiem, że jeśli zdecyduję się jednak nie wziąć trzeciej, to wpakują mnie do jednego wora z antyszczepionkowcami, płaskoziemcami itd?

A co jeśli przyjmę trzecią dawkę, a za pół roku będzie czwarta? Jeśli jej nie przyjmę znowu będzie to samo?
#koronawirus #covid19
sprzontajoncy - Jestem zaszczepiona dwiema dawkami. Rozumiem, że jeśli zdecyduję się ...

źródło: comment_1638715971rMl1pURyJIOfoNbXuESBd1.jpg

Pobierz
  • 41
@sprzontajoncy: ale co jest złego w trzeciej dawce, czwartej czy nawet pięćdziesiątej? Jeszcze przed pandemią przejąłem kilka różnych nieobowiązkowych szczepień, a niektóre trzeba odnawiać co kilka lat np DPT, że o grypie nie wspomnę. Są jakieś przeciwskazania do wielokrotnego szczepienia, są dowody na szkodliwość? Ja takich nie znam. Nie należy poddawać się paranoi antyszczepionkowej.
@sprzontajoncy antyszczepy nieudolnie probuja udawac zaszczepionych, ale w glowie im sie nie miesci ze dla swiadomych ludzi rozumiejacych jak dzialaja szczepionki kolejne dawki to zaden problem. W ten sposob zawsze bez problemu was wykryjemy.
O widzę że zaczynasz kumać ze cie zrobili w wuja :D


@Namarin: Nikt mnie nie zrobił w wuja, dwie dawki w momencie gdy się je przyjmowało były skuteczną ochroną, dopiero zaczęły tracić skuteczność jak wirus zmutował wystarczająco mocno.

Tym nie mniej trzeciej dawki nie mam zamiaru przyjmować bez uaktualnienia formuły szczepionki. Po co mam się szczepić na wirusa którego de facto już nie ma? To jest przygotowywanie się do wojny która
@dant123 generalnie nie ma nic dziwnego. Czy ktoś ciebie zmuszał do szczepień? Chyba nie. Czy ktoś tobie groził odebraniem jakby się wydawało fundalemtalnych praw za nie przyjęcie szczepień chroniących przed covidem?
Pozbawieniem możliwości zarobku oraz swobodnego przemieszczania się?
@sprzontajoncy: ale co jest złego w trzeciej dawce, czwartej czy nawet pięćdziesiątej? Jeszcze przed pandemią przejąłem kilka różnych nieobowiązkowych szczepień, a niektóre trzeba odnawiać co kilka lat np DPT, że o grypie nie wspomnę. Są jakieś przeciwskazania do wielokrotnego szczepienia, są dowody na szkodliwość? Ja takich nie znam. Nie należy poddawać się paranoi antyszczepionkowej.


@dant123: Owszem pojawiaja sie badania, ze szczepionki niosa jakies ryzyko.
Ja bym chcial zeby troche lepiej
były skuteczną ochroną, dopiero zaczęły tracić skuteczność jak wirus zmutował wystarczająco mocno.


@Khaine: No szkoda że ci tego na stronie rządowej nie napisali i nie powiedzieli w telewizorze na konferencjach :D tylko teraz usuwają swoje kłamstwa mówiące że szczepionka w 100% skuteczna. Oj chłopie chłopie.

Ja się mogę nawet co rok szczepić, ale pod warunkiem że będzie to miało jakieś naukowe postawy i uzasadnienie


No to może w końcu pojmij że