Wpis z mikrobloga

Pytanie do ludzi z #uk
Gdzie czujecie się i myślicie, że jest bezpieczniej,
w Polsce czy w UK?
Chodzi mi o np bezpieczeństwo wieczorami idąc np samemu przez park i takie tam podobne sprawy.
Duzo się słyszy tutaj że małolaty biegają z nożami i dzgaja się jakby to był niezły fun. Nawet raz miałem sytuację że wystraszony 14 latek wbiegł mi na ogród i skrył się za drzewkami. Gdy podszedłem, zapytać co tu robi był tak rozstrzesiony ze nie umiał wydukać słowa. Okazało się, że siedział z kolegami rówieśnikami i któryś z nich zaczął go straszyć nożem i gonić go. Dla mnie posrana sytuacja...

#emigracja
  • 40
  • Odpowiedz
@Mr_Rolex: w uk pogonią cię czarni u nas sebixy, bez różnicy imo


@HPCC1A9F: No chyba typie jest różnica jak pogoni cię sebek co i tak coraz rzadziej się zdarza w Polsce a czarny z nożem, najczęściej naćpany jakimś gównem. Mieszkałem w Londynie pare lat swojego życia i zdecydowanie UK a Polska bez porównania
  • Odpowiedz
  • 0
@kwiatosz gdzieś właśnie kiedyś wyczytałem że podobno Lublin to najbezpieczniejsze i najspokojniejsze miasto w Polsce. Ja jestem z PL z okolic Katowic i Śląsk to syf jak #!$%@? i tu nie będę kłamać xd

@Bellissimo taaak zakaz noża i każdy 10 latek go ma i jest zajebiscie bezpiecznie lol ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@ddes bez kitu xdddd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Mr_Rolex: Zdecydowanie w Polsce czuję się bezpieczniej, bo u nas przede wszystkim nie jesteś tak rozbrojony jak w UK i możesz nosić przy sobie gaz, pałkę, nóż, etc. Poza tym, porównując sobie statystyki pod względem gwałtów czy napadów na 100k mieszkańców to Polska wypada dużo lepiej od UK.
  • Odpowiedz
@Mr_Rolex: Ja powiem tak ze mieszkam obok Birmingham co jest ultra #!$%@? ale jestem dość spory wiec ja nie mam problemów ale moja dziewczyna nawet w dzień miała problem by chodzić sama po ulicach bo ciagle była zaczepiana. Gdy kobieta jest piękna i nie ma auta to prawdziwy dramat.
  • Odpowiedz
  • 0
@hoody89 jeździłem do Birmingham do Morrisons jak jeszcze dla nich jeździłem i... ni #!$%@? bym tam nie zamieszkał. Podziwiam i potwierdzam, że piękne kobiety z Europy mają #!$%@? w takich miejscach.
  • Odpowiedz
@Mr_Rolex: Urodziłem się, dorastałem i mieszkałem w Krakowie, a dokładniej w najbardziej osławionej dzielnicy czyli nowej hucie. W latach gdy byłem dzieckiem/nastolatkiem to było faktycznie niebezpieczne miejsce i mając 14 lat okradziono mnie z telefonu grożąc mi nożem. Jednak teraz, będąc już po 30, często wracając do Krakowa czuje się w nim milion razy bezpieczniej niż w Leeds/Sheffield i Barnsley w których mieszkałem w UK. Nie wiem z czego to wynika,
  • Odpowiedz
@Mr_Rolex: mieszkałem 10 lat w sumie nieciekawym miejscu Londynu, teraz mieszkam w spokojnym lecz jednak councilowskim miasteczku i uważam że tu jest znacznie bezpiecznej.
Owszem, widywałem gangusow, małolaty robiące #!$%@? w pociagu, naćpanych meneli, tłukących się między sobą ludzi, ale nikt nigdy słowem mnie nie zaczepił, nikt nigdy mnie nie próbował skroić, nikt do mnie nie startował, nikt nie wracał pijany do domu demolując wszystkie samochody po drodze albo rzucając kamieniami
  • Odpowiedz
  • 1
@aPimpNamedSlickback właśnie na grupie na fb gdy zadałem to pytanie to szczerze 65% ludzi pisało, że bezpieczniej się czuję / czuło w UK ale tak jak piszesz to właśnie większość ludzi która jest tutaj dłużej niż 10 lat. Ja sam osobiście kiedyś czułem się bezpieczniej w UK bo monitoringi, systemy safety itd ale od jakiś 2-3 lat mam wątpliwości ze względu choćby nawet patrząc na to co właśnie te małolaty robią. Teraz
  • Odpowiedz
@Piekarz123: taka średnia ta mapka bo mieszkałem na Islandii i tam jest w #!$%@? bezpiecznie i nieporównywalnie z Polską(15vs17), ziomek mieszkał w Dublinie to już w ogóle odczuł skok poczucia bezpieczestwa. W UK często wracałem w nocy z pracy i zero problememów ale tak twierdzę że Polska jest bezpieczniejsza.
  • Odpowiedz
@SpaceMonkey: Bo to jest na 100k mieszkancow, no a reszta to naprwade to jest logiczne, ze w Polsce jest znacznie bezpieczniej przez brak multikulti.
Pare lat temu pojechalismy z kumplem do Rzymu to juz na 2 balecie wracajac (sie niestety rozdzielilismy) kumpla murzyn pobil i okradl.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mr_Rolex: bierz poprawke na to, że polska 2000 to nie ta sama polska co 2021 i ludzie mogą mieć nieaktualne dane. Rok temu byłem na wakacjach w uk (3 miesiące) to mimo własnej zasady po 18 do domu to i tak co jakiś czas byłem zaczepiany przez ćpunów, że obawiałem się, że dostane pompką, a raz zostałem napadnięty 500m od domu idąc do sklepu o 14 godzinie przez 3 typa. Po
  • Odpowiedz