Wpis z mikrobloga

@melquiades: Baderowcy sprawdzę katowali zwykłych ludzi. W tym niewinne kobiety i dzieci. Tylko czemu każdy zapomina że Ukraińcy też byli zabijani razem z rodziną za pomoc polskim sąsiadom? Że radzieccy Ukraińcy bronili pozostałe polskie osady i też walczyli z banderowcami? Wiem że to nie usprawiedliwia obecnej gloryfikacji UPA na Ukrainie, tylko że to pozwala zrozumieć czemu do dziś połowa Ukraińców ma niechęć do tej "armii". Czemu zawsze wszystkich wrzucacie do jednego
@bogeedan: to nie tak, ze zapominam. Ja o tym nawet nie wiedzialem. Oczywiscie zakladalem, ze nie wszyscy brali w tym udzial i nie wszystkim to pasowalo, ale nigdzie wprost tego nie przeczytalem. Gdzie tak naprawde nie interesowalem sie tym tematem i wiem tyle ile przeczytam w losowych artykulach w necie. Dzieki za ten komentarz
@Niedobry: ale jak to ma sie do tego 2go screena. To wszystko prawda :v nawet ruscy nie robili aż takich okropieństw. Czemu ktos wspominajacy o tych wydarzeniach jest teraz nazywany ruskim trolem?
@Frygus96: Bo według niektórych wykopków MUSISZ nienawidzieć Rosji i wspierać i wielbić Ukrainę, ale zaraz po tym, taki jeden z drugim będzie narzekał na Saszkę w biedronce, na budowie czy innym uberze. Plus, nie możesz nic wspomnieć co się działo na Wołyniu, bo wleci argument, że jesteś ruskim trolejbus „bo ruskie w czasie wojny to robiły…”
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@melquiades: a jeżeli chodzi o drugi wpis to nie znam gościa ale z mojej rodziny kobiecie wyrżnęli całą rodzinę a ona to widziała. Miała kilka lat, następnego dnia miała wszystkie siwe włosy. Jakoś doszła do siebie ale każdy bał się o to pytać. Kiedyś sama opowiedziała. Nie chciałbyś tego słyszeć, bo się w pale nie mieści co ludzie ludziom robili.
Wiem że to nie usprawiedliwia obecnej gloryfikacji UPA na Ukrainie, tylko że to pozwala zrozumieć czemu do dziś połowa Ukraińców ma niechęć do tej "armii".


@bogeedan: Jaką niechęć skoro tam są ulice na ich cześć a ichniejszy sejm uchwalił penalizacje ich krytykowania?
@bogeedan gloryfikowanie masowych morderców jest obrzydliwe a cały czas ten kult na Ukrainie dobrze się trzyma, najpierw niech ogarną u siebie a później się rzucają że ktoś ich generalizuje, ha tfu