Wpis z mikrobloga

@TMP_2137: na co OP dokładnie wydał 100k? I skąd dokładnie wziął z powrotem 100k? xDD

To może spróbujmy łopatologicznie. Jeżeli kupiłeś 10 Iphonów za 1000 zł, i sprzedajesz 1 za 1000 zł, to wg. Ciebie koszt zakupu 10 Iphonów pokrywa zysk ze sprzedaży 1 Iphona i nie masz żadnego profitu ze sprzedaży tego 1 Iphona?

nikt nie wie ile tak naprawdę zarobiłem bo reszty nie wypłacam.


@To_The_Moon: czyli rozmawiamy nie
@gysnde: czyli w zeznaniu muszę dokładnie napisać jakie krypto kupowałem, ile urosły itd?

Przecież to chore, bo na samym schitach zarobiłem setki tys zł i urosły dziesiątki tys razy a potem włożyłem to jeszcze w ETH które dalej rośnie :D

Chciałem po prostu sobie wypłacić wkład bez podatku, US przecież nie ma wglądu do giełdy czy mojego metamaska i pancakeswap i nie wie ile tak naprawdę zarobiłem, wpłaciłem 100k na binance
@TMP_2137: no też mi się tak wydaje, przecież te 100k które wpłaciłem to koszt który poniosłem.

chcę sobie wypłacić ten "koszt" i nie przyznawać się ile tam mam walut i kasy w USDT, bo przecież nie zamieniam je na złotówki, wiec nie musze sie od nich rozliczać.

No chyba, że US serio ma wgląd do tego co kupiłem, ile kupiłem itd. Kolejna sprawa, że na niektorych altach i shitach straciłem, a
@TMP_2137: no jeśli wrzucisz całą kwotę 100k w koszta w tym roku, to co dasz w następnych latach, przy sprzedaży reszty ETH? xD Na jeden #!$%@? wyjdzie, bo i tak będziesz musiał ten podatek zapłacić, chyba, że nie będziesz realizować profitów.
@Zapaczony: nie dam, będę trzymał do śmierci ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo jak uzbieram pare mln to się wyprowadze na rok do Niemiec/Portugalii i tam po roku sobie wyciągnę z konta resztę.

Na pewno nie wypłacę na moje konto w polskim banku więcej niż mój wkład, o to cały czas chodzi.

Wpłaciłem 100k na binance, wypłacam 100k z binance, reszta walut, shitów, altów i ETH niech się
@To_The_Moon: Z tym rozliczeniem crypto-crypto to nikt nie wie jak to w razie kontroli udokumentować. To jest średnio możliwe nawet dla samego tradera, a jak rozpisać 10 tysięcy transakcji żeby zrozumiała pani Halinka w US?
@Utero: dokładnie, ja na samym kupnie i sprzedaży dogebonka mam setki transakcji, o innych shitach nie wspomnę a o altach też nie, to jest nie do ogarnięcia, setki stron które trzeba przeanalizować.
Do tego dochodzi fee dla BNB, slippage 12% i opłata w samych shitach. Aż mnie głowa rozbolała od samej myśli xD

I chciałbym widzieć minę Halinki z US jak czyta, że kupiłem dogebonk i catbonk za 500 zł, zarobiłem
wyłapie Ci najdroższe (tutaj 500x100 PLN + 200 x150PLN), aby zminimalizować podatek. Jeśli sprzedasz później, to i tak w końcu zapła


@To_The_Moon: i dobrze rozumujesz, ja po rozmowie z radcą tak samo rozumuję