Wpis z mikrobloga

@Whoresbane: sezon 1 opiera się na części "Oko Świata", czy może następne tomy są wzięte pod uwagę? Przeczytałem prawie połowie pierwszego tomu i po odpaleniu drugiego odcinka w pierwszej scenie nie wiedziałem o co chodzi i przestałem oglądać :D
@wladca_kurczakow: Też się z tego pośmiałem ale wiadomo kto nim będzie. Widocznie zrobili małe zmiany by wojujące feministki się nie pruły, że tylko facet może być Smokiem.

@Schecterro: Pierwszy sezon to pierwsza książka. Pierwsza scena drugiego odcinka przedstawia Białe Płaszcze polujące na Aes Sedai, w Oku na pewno to było ale nie wiem czy w pierwszej połowie książki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie zmiana że smokiem odrodzonym może być kobieta to zaprzeczenie sensu książki


@wladca_kurczakow: Jeszcze nie oglądałem, ale jeżeli już robią takie zmiany, to źle to wróży

by wojujące feministki się nie pruły


@Whoresbane: przecież ten cykl książek jest jak najbardziej dla feministek
@Whoresbane @wladca_kurczakow Sam jestem dopiero na 3 tomie i nie doczytałem takich szczegółów, ale podobno gdzieś tam dalej w lore jest powiedziane, że były kobiety smoki, które musiały jednak korzystać z Saidina, bo dusza wciąż jest Lewsa Therina czy coś tam bla bla. A taki duży nacisk na to w serialu da się usprawiedliwić tym, że może chcą trochę suspensu dla nowych widzów "Kto jest smokiem". Na razie jestem w stanie to
@Dyuqe: przeczytałem całą serie i nie przypominam sobie żadnego fragmentu o tym że były takie postacie. Nie przypominam sobie nawet żadnej postaci kobiecej, która mogłaby korzystać z saidin. Chyba że chodzi o sytuacje z ostatnich części, ale tam mogli wykorzystywać połączone moce saidina i saidara tworząc krąg.
Pierwszy odcinek bardzo słaby. Potem jest trochę lepiej. Trochę pozmieniali rzeczy pod ich widzi mi się co strasznie #!$%@?. Jest potencjał że może będzie fajny nawet z tymi gownianymi zmianami(koszmary z ba'alzamonem np są świetne), ale póki co jest średniawka co najwyżej.
@gasior213214123: Pierwszy odcinek to byla masakra. Czulem sie jakbym #!$%@? na snowboardzie z Everestu. Szybko szybko bo trolloki musza przyjsc i musi byc akcja bo ludzie nie beda ogladac...

Sezon ma miec 8 odcinkow, pierwsza kniga ma prawie 1000 stron, wiec cos musieli poswiecic.

Ogolnie liczylem, ze ten serial bedzie troche jak Gra o Tron, nie jak Shannara czy Miecz prawdy. wszystko takie ladne i kolorowe, efekty dupy nie urywaja.

Nie
@wladca_kurczakow: Cóż, być może rzeczywiście tego nie ma i ludzie próbują na siłę to usprawiedliwiać. A może to mały szczegół rzucony gdzieś na jakieś losowej stronie między wierszami. W każdym razie, po mojej pierwszej bardzo negatywnej reakcji trochę ochłonąłem i dopóki rzeczywiście nie wpłynie to drastycznie na dalszą historię to jestem w stanie to przełknąć.