Wpis z mikrobloga

Dodam coś od siebie z mojego miejsca pracy. Otóż dzisiaj nastąpiło zebranie gdzie ogłoszono, iż od poniedziałku każdy pracownik będzie musiał na wejściu do firmy przedłożyć certyfikat szczepienia, wynik testu, bądź zrobić test domowy przy kontrolujących go pracownikach firmy. W przypadku odmowy, bądź braku jednego z trzech środków, bezpłatny powrót do domu. Firma zapewnia obecnie dwa testy na tydzień, rzekomo ma niedługo trzy. Reszta ma być we własnym zakresie. Należy przyjść wcześniej, a mają być osobno ustawione trzy kolejki. Ogólnie niezła bonanza się zapowiada na poniedziałek. Sam testów mam od cholery, bo zawsze je chętnie przyjmowałem, teraz zaś Ci którzy nigdy ich nie brali wielce rozpaczają(zdarzyła mi się nawet zabawna sytuacja z tym związana). No i plus to, że jestem zaszczepiony więc niezbyt mnie to dotyczy. Niemniej jednak utrudnianie życia i usilne "przekonywanie" ludzi do szczepienia porażające. Rozporządzenia wyszły ponoć w całym landzie i w kilku innych również wprowadzono coś podobnego. Miejsce akcji okolice Stuttgartu.

#niemcy #covid19 #oswiadczenie #koronawirus
  • 11
@TestYrMind: przyjechalismy z dziewczyna w wakacje, gownorobota na magazynie i podobne info. Za #!$%@? sie nie zaszczepimy, bo wiemy, ze na 1 bo0osterku sie nie skonczy i widac do czego to prowadzj. Ale dopiero teraz nas dotknelo, bo inne obostrzenia mielismy w dupie i nie musielismy korzystac z 3G rozrywek. Mimo nagranego mieszkania myslimy powaznie o powrocie, nie wiem co potem. Ale po info o 3G w pracy nie moge normalnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@TestYrMind: ja ze swojego miejsca pracy dodam 24 miejsca na intensywnej zajęte pacjentami z covid, w tym tygodniu dwa braki przepływu w tętnicach mózgowych po reanimacji u pacjentów z ARDS, ~40 lat. Samo zycie. ;-)
Albo trzymanie za mordę albo sytuacja jak w Polsce gdzie będzie kilkaset tysięcy dodatkowych zgonów z racji rozłożenia systemu ochrony zdrowia. I tak jest więcej roboty z powodu zaniedbań przez pierwszy rok pandemii. I w dupie
@Strahl: niech sie zajma sluzba zdrowia, a nie wprowadzaja obowiazek szczepien zeby jeszcze bardziej brakowalo personelu. Zamiast sie skupic na sluzbie zdoriwa to sie skupili na cockdownach. 4500 mniej lozek dostepnych na intensywnej w DE niz rok temu ze wzgledu na braki personelu. Ale to wymaga troche pracy i nie jest latwe jak totalitarne ustawiania zycia milionom. Ktokolwiek popiera paszporty covidowe i te posrane zasady 2G, 3G gdzie zaszczepieni i ozdrowiency