Wpis z mikrobloga

Naprawdę nie wiem jak bardzo bezmyślnym trzeba być, by regularnie jeść z kuchenki mikrofalowej, która podgrzewa jedzenie w tak wysoce nienaturalny sposób- kuchenka taka nie przekazuje ciepła, ale "podgrzewa" falami radiowymi, które wywołują w jedzeniu drgania cząstek wody i przez to wytwarzanie ciepa. Do tego takie jedzenie jest o wiele gorsze w smaku niż podgrzane w normalnych urządeniach (wytwarzających ciepło i przekazujących je na jedzenie).
To musi być niezdrowe i szkodliwe, nawet jeśli teraz nie ma 100% dowodów, ale kiedyś to udowodnią.
Nigdy nie zamierzam kupić tego ustrojstwa. Pamiętam jak kiedyś za dzieciaka ojciec ładował telefon przy jabłkach, to go pogoniłem z tym telefonem do pokoju by nienapromieniowywał jedzenia telefonem, a co dopiero podgrzewać jedzenie falami radiowymi jeszcze.

#kuchnia #gotowanie #ciekawostki #zdrowie #nauka #agd #mieszkanie #dom #swiat #technologia
Pobierz nowyjesttu - Naprawdę nie wiem jak bardzo bezmyślnym trzeba być, by regularnie jeść z...
źródło: comment_1637310053xkLD3hCOrGZynl4fttpXNt.jpg
  • 237
@nowyjesttu: jako że coś tam czytałem to się wypowiem. Czytałem książkę na temat mikrofalowego podgrzewania jedzenia. Nie ma żadnych dowodów na szkodliwość czegoś takiego. Jedynym minusem jest to, że jedzenie może być mniej odżywcze. Smak nie jest gorszy tylko po prostu jest inny. Jakbyś całe życie jadł z mikrofalówki to by Ci podgrzewane naturalnie jedzenie nie smakowało.
Widzę, że większość ma problem ze zrozumiemien co jest naturalne


@nowyjesttu: skąd założenie, że to co jest naturalne jest na pewno dobre?

btw. Wam smakuje jedzenie z mikrofalówki? osobiście ją odrzucam, bo źle smakuje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nowyjesttu:

Nienaturalny czyli taki do którego człowiek nie jest naturalnie przystosowany i nie robił tego przez ostatnie tysiące, dziesiątki tysięcy lat wystarczająco często,


Ale #!$%@?. W kosmos też człowiek nie latał. Nie ma tam czym oddychać nawet. Czy latanie w kosmos jest nienaturalne?

Podgrzewanie żarcia na płycie indukcyjnej jest równie "nienaturalne" jak mikrofale.

Typie, kiedyś prąd podgrzewał grzałkę oporową i to było ok?

Rozpal ognisko w mieszkaniu i szczym ryj. ¯\_(ツ)_/¯
@nowyjesttu: Ale wiesz że każde ciepło to drgania cząsteczek? Kuchenka mikrofalowa tylko wykorzystuje ten efekt typowo na wodzie, bo w jedzeniu jest zazwyczaj dużo wody. I co tu ma być niezdrowego? To jest sama fizyka, nie dodajesz nic, ani nic nie odejmujesz po za energią.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
mielenie mięsa drobiowego, żeby uformować z nich skrzydełka kurczaków (tzw. nugetsy)


@staryhaliny: co XD kto mieli kurczaka, żeby uformować z niego skrzydełka? I jeszcze nazywa to nuggetsami?


Może z tymi określeniem "skrzydełka" się zapędziłem. Ale fakt, że mięso kurczaka jest mielone, a potem formowane w nuggetsy

@Limonene: np. KFC, McDonals...

Tu masz dla McD:
https://youtu.be/9il0DVhT86E
Od 2:07

Tu masz od 3:00
https://youtu.be/362W1umWbCg
@staryhaliny: Podawałem już przykłady jest tego wiele. Słońce wystepuje w naturze, ale dla człowieka białego z Europy naturalne jest życie w półcieniu lasu, a nie na pełnym słońcu, bo powoduje to oparzenia słoneczne i raka. Najlepiej widać to po mapie zachorować na raka skóry, gdzie najwięcej- Australia, RPA czyli tam gdzie mieszkają biali ludzie z Europy. Tak więc naturalne słońce jest, ale przebywanie białego na słońcu jest nienaturalne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nowyjesttu

@staryhaliny: Podawałem już przykłady jest tego wiele. Słońce wystepuje w naturze, ale dla człowieka białego z Europy naturalne jest życie w półcieniu lasu, a nie na pełnym słońcu, bo powoduje to oparzenia słoneczne i raka.


No i? A człowiek może przeżyć bez słońca?
Przecież nikt nie każe ci wszystkiego i non stop podgrzewać w mikrofalach.

Error.

Najlepiej widać to po mapie zachorować na raka skóry, gdzie najwięcej- Australia, RPA czyli