Wpis z mikrobloga

#leagueoflegends
Noob here, rozegrałem na razie parę gierek przeciwko AI i mam parę pytań:
1. Na razie mam tylko jednego bohatera - Master Yi. Z tego co czytałem w poradniku powinienem grać nim w dżungli i tak staram się robić. Czy w takim razie od początku gry powinienem się skupić tylko na farmieniu dżungli, czy też pomagać co chwila na alejach? Jeżeli już, to staram się atakować z tyłu miniony i pomagać ale totalnie nie wiem, czy dobrze robię XD
2. W którym momencie powinienem wracać do sklepu i kupować itemy?
3. Mam jakieś itemy przygotowane (zestawy) i pytanie, czy zbierać cąły gold, czy też składać stopniowo te itemy?
4. Gdzies czytałem, że na początku trzeba szybko sfarmić do 6. levelu, ale nie pamiętam dlaczego - ktoś, coś?
5. W dżungli są różne smoki, itd. Jak ogarnąć, czy nie rzucam się za szybko na coś, co mnie szybko poskłada?
6. Z tego co widziałem na strimach ludzie często używają Tab podczas gry - na co zwracać uwagę w tym oknie?
6. Wszelkie porady nt. ogarnięcia junglera mile widziane (przede wszystkim co robić aby jak najbardziej pomóc drużynie)
  • 11
@adam_87:

1. Na tym etapie nie ma sensu Ci tego tłumaczyć, musisz mieć trochę swojego doświadczenie, żeby ogarnąć pewne rady. Ogólnie farmisz sobie obozy i jak nadarzy się okazja, bo np. widzisz, że przeciwnik przepchnął potworki na linii w stronę waszej wieży i możesz go złapać, to gankujesz. Natomiast są postacie przeznaczone bardziej do farmienia jak np. Master Yi, którym bardziej skupiasz się na farmieniu, a ganki to przy okazji, a
@adam_87:
1. Masterem nie powinno sie skupic tylko na farmieniu lasu, jesli podlapiesz kilka killi na poczatku to sam wygrasz gierke na low elo.
2. Nie ma na to jednej odpowiedzi, na poczatku pierwszy powrot powinien byc minimum po pierwszym wyczyszczeniu lasu
3. Skladaj stopniowo itemy ale nie rob tak ze np najpierw kupujesz pojedyncze itemy do trinity force i go nie konczysz bo zaczynasz skladac inny
4. Na 6 lvlu
@adam_87: 1 - jezeli mozesz to tak, ale yi musi miec 6lvl zeby cos znaczyc 2 - jesli uznasz ze potrzebujesz, pierwszy back mozesz zrobic jak masz okolo 1400golda w kieszeni,albo jak masz malo hp, ale to nie regula 3 - zbierac stopniowo, zapewne bedziesz musial kupic Duskblade/Shieldbow i Blade of the ruined king 4 - yi na 6lvl ma pierwszy poziom ulta ktory daje mu duzo szybkosci ruchu i ataku
@adam_87: odpowiem ci na podstawie gry z androida, bo właściwie niczym sie nie różnią
1. Bijesz dżunglę. Mozesz poprosić kogos o pomoc zeby nie tracić za duzo hp, ale na, niskich tierach konczy sie to zazwyczaj tym, ze ktos ci zajuma expa.
2. Jak zginiesz, badz masz golda na full item. Jungler nie musi wracac zbyt często.
3. Warto na początku inwestować w itemy do full buildu, takze jesli masz możliwość
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adam_87: Master Yi to taka typowa postać pod afczyfarmienie w jungle. Nie masz żadnych CC więc im szybciej ten 6 wbijesz tym lepiej by mieć tego move speeda dodatkowego. Generalnie na początek po prostu rob full clear i gank jak się napatoczy jakaś fajna sytuacja i cofasz. Przede wszystkim chcesz zrobić swój core item jak najszybciej. Im szybciej czyścisz jungle tym szybciej robisz ganki. Smoka możesz robić z 1 itemem mając
@adam_87: 1. Pooglądaj trochę poradników i zaczekaj na nowy sezon. Dżungla zmienia się co chwilę i tak jak w poprzednim sezonie bardziej opłacało się pomijać campy i pomagać liniom, tak w tym bardziej chodziło o to kto szybciej wyczyści cały swój las. Nie wiadomo jak jungla będzie wyglądać w przyszłym sezonie, to zależy od tego co riot wymyśli, więc ciężko teraz stwierdzić, czy będzie ci się opłacać ominąć 2 kampy i
@adam_87:
Witam.
Postaram się wytłumaczyć dokładnie każdy podpunkt.

1) Master Yi #!$%@? się mocnym lategame'm tzn. fazą gry w okolicach 30 minuty i dłużej. Niestety posiada on niskie obrażenia w early, przez co jesteś skazany na czyszczenie lasu non stop. Oczywiscie możesz gankować tzn. wchodzić na linie na których jest sojusznik, który aktualnie walczy lub zaczyna walczyć z wrogiem, by go zabić.|
Ale generalnie to farmisz non stop i robić objective'y
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@adam_87: czemu nikt mu do tej pory nie napisal, żeby na razie w ogóle nie grał dżungli, bo do któregoś poziomu konta nie ma dostępnego smite'a? XD
Bez smite (takiego summner spella), granie w dżungli nie ma najmniejszego sensu. Na razie graj na alejach, nawet masterem yi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adam_87: 1. Master to postać stworzona z myślą o jungle, która swoją drogą jest chyba najgorszą rolą dla osoby która zaczyna grę, ale też najważniejszą jeśli chodzi o gry na jakimś poziomie. Jako master raczej chcesz chwilę pofarmić do pierwszych jednego-dwóch itemów i gankować przy okazji, jeżeli wiesz że po drugiej stronie przeciwnik ma junglera który ma słabe 1v1 to Master jest dosyć silny i może część championów gnębić wchodząc im
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@3C273: Napisałeś to zanim skończyłem swój komentarz xD

@adam_87: A co do punktu 7. to jeszcze dodałbym Malphite jako postać, banalny i ma duże znaczenie w gierce przez ulta. Albo ap albo tank, jak Nunu, ale ap w lesie ma więcej sensu.