Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Czy można wezwać zwykłego hydraulika do wejścia do opróżnionego szamba i sprawdzenia jego stanu? Nie widzę ani jednej firmy która zajmowała by się czymś takim w Wielkopolsce i dolnośląskim. Najłatwiej byłoby kupić jakiś skafander i samemu wejść ale boje się że stracę przytomność bez maski. Zależy mi na sprawdzaniu ile jest rur przelewowych pomiędzy komorami bo chciałbym je zatkać jakąś pianką montażową wysokoprężną. Ktoś jakąś firmę i piankę poleci?

#hydraulika #szambo #budujzwykopem
Pobierz Szeretlek - Czy można wezwać zwykłego hydraulika do wejścia do opróżnionego szamba i ...
źródło: comment_1636848719aFTdkqPQFxNYlIaBxwGZIA.jpg
  • 27
@Szeretlek: @smoczewski:

Stary hydraulik bierze praktykanta na robotę.
U gościa wybiło szambo, hydraulik nurkuje w tym szambie.
Po 2 minutach wypływa i mówi do praktykanta:
- Podaj klucz płaski 5!
Po czym znowu nurkuje na kolejne 2 min.
Wypływa i mówi:
- Podaj klucz płaski 3!
Znowu nurkuje.
w pewnym momencie zabulgotało, całe szambo spłynęło z powrotem, hydraulik wyszedł z rowu cały uwalony w gównie i mówi do praktykanta:
-
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smoczewski: ale jak szukam kogoś takiego to w Polsce mi jedna albo dwie firmy wyskakują hydrauliczne które COKOLWIEK z szambem robią poza jego instalacją. Normalnie jakby nikt się tym już nie zajmował ale jakoś nie chce mi się wierzyć
@Szeretlek: hydraulik się tym nie zajmie, potrzebujesz firmę która zajmuje się kanalizacją. Poszukaj pod hasłem udrażnianie kanalizacji, wuko, monitoring kanalizacji. Po co ma tam ktoś wchodzić jak można kamerą obejrzeć, zobacz sobie www.stankan.pl przykładowo. No i nie wiem czy pianka wytrzyma jak jedna komora będzie pełna a druga pusta to będzie spory nacisk jednak.
@Krytek: to mówisz że wystarczy jak szambiarka wywiezie ubrać jakieś stare ciuchy i kalosze i wchodzić?


@Szeretlek: potrzebujesz sprawny aparat oddechowy, a nie jakąś maskę za 300 zł, drugą osobę w takim samym wyposażeniu, uprząż oraz trójnóg ratowniczy + wiedzę jak tego sprzętu używać

https://tvn24.pl/poznan/chcieli-ratowac-sami-tez-utoneli-w-szambie-7-osob-nie-zyje-piatka-dzieci-stracila-rodzicow-ra450728-3406691