Wpis z mikrobloga

Powiem Wam szczerze, zacząłem się bawić w tą całą obiektówkę i jakoś nie widzę skąd ten hype? Patrzę jak to w c# jest zrobione. Po co na siłę udawać, że części kodu mają odpowiedniki w świecie materialnym? Tylko komplikuje kod i proste rzeczy nagle robi się dwa razy dłużej. Ktoś faktycznie używa komercyjnie takich wynalazków?

#programowanie #programista15k #gorzkiezale #dotnet #oop #pytaniedoeksperta
cppguy - Powiem Wam szczerze, zacząłem się bawić w tą całą obiektówkę i jakoś nie wid...

źródło: comment_1636714202QMJbnoVXvFCtL9uEgpHhx6.jpg

Pobierz
  • 35
@cppguy: w takich prostych przykladach faktycznie tak jest, prosty kod szybciej i łatwiej napisać strukturalnie. Jeśli chodzi o projekty komercyjne w których development trwa wiele miesięcy, lat obiektówka jest potrzebna. Dzięki temu domena aplikacji jest podzielona na części które często pojawiają się w innych częściach aplikacji i wtedy programiści szukają sobie takich obiektów i je wykorzystują. Dzięki temu nie muszą za każdym razem pisać kodu od nowa tylko żerują na tym
@cppguy: to oglolnie jest #!$%@? z grzybnia, ale przemysl musi ewoluowac. kto ci teraz ad 2021 napisze cos w asmie na ten przyklad? no i #!$%@? tam z car.make XD wyobraz sobie car.reconFrom.area(GPSx, GPSy).returnNbPlateAndMake.count(6) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po co na siłę udawać, że części kodu mają odpowiedniki w świecie materialnym?


@cppguy: Tak naprawdę OOP tak nie działa w praktyce, w większości - tj. rzadko kiedy będziesz mieć klasę gdzie masz "odpowiednik w świecie materialnym". Tylko na przykład klasę okienka, czy klasę rekordu w bazie danych.
kod po polsku, fujka


@Zendemion: W pracy mam tak że w bazie jest po polsku a kod normalnie po angielsku. W ORM też po polsku ofc. To jest dopiero zabawa. O, i jeszcze do tabeli odnosi się za pomocą ID na końcu nazwy, ale to akurat być może jest ok z ponad 1000 tabel. ID łatwo zapamiętać w sumie. I kod w Delphi. ( ͡° ͜ʖ ͡°
@cppguy: Interesuje Cię programowanie? Chciałbyś zacząć programować? Musisz wiedzieć jedno - CZAS WZORCÓW, INTERFEJSÓW I DZIWNYCH FILOZOFII OBIEKTOWYCH MINĄŁ BEZPOWROTNIE!!! Teraz nadszedł czas #!$%@?!!!!!! Nie marnuj czasu na wieloletnią naukę i czysto teoretyczne wzorce, które z powodzeniam możesz wykorzystać jedynie w książkach! W prawdziwej pracy nie ma: REGUŁ, WZORCÓW, OBIEKTÓR I CZASU NA GŁUPIE TESTY! PROGRAMOWANIE TO SZOK, ZASKOCZENIE I PORYTY KOD!!!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cppguy: i tu cały na biało wchodzi kotlin. W Javie wszystko rzeczywiście trzeba ładować w obiekty. Nawet funkcje. W kotlinie możesz zrobić to bez tego, tak jak w C - funkcja i tyle, bez żadnego opakowywania. Chcesz pisać skrypty? Proszę bardzo. Można napisać prostą appkę w jednym pliku, bez zbędnego komplikowania. A dzięki bogatym bibliotekom, da się to zrobić poniżej 100 linii. Sam tak robiłem małe narzędzia, które ułatwiały mi pracę
Paczekwmasle - @cppguy: i tu cały na biało wchodzi kotlin. W Javie wszystko rzeczywiś...

źródło: comment_1636721504CnZd0gvETJPiSQQ0GZXBdA.jpg

Pobierz