Wpis z mikrobloga

Zauważyłem, że trzeba być ostrożnym zasięgając opinii u większej ilości ludzi, np. na wykopie.
Pożaliłem się w anonimowych na jedną sytuację, pytając się na końcu "co o tym myślicie?"

Zaczęły spływać komentarze z jednym punktem widzenia. Kilka przeczytałem i sam zacząłem tak myśleć, w końcu to była jedna z opcji którą rozważałem. Po lekturze tych komentarzy inne opcje skreśliłem. Na prawdę byłem pewien że to jest właściwe podejście i użytkownicy mają rację.

Później pojawiły się komentarze z innym punktem widzenia. Po ich przeczytaniu musiałem zrewidować swoje dopiero co wypracowane przekonanie, które jeszcze przed chwilą było pewnikiem. No i dobrze się stało.

Zaznaczam, że zarówno jeden jak i drugi punkt widzenia, przedstawiany w komentarzach, wcześniej rozważałem. Jest to istotne, bo jakbym zetknął się z jakąś opinią z którą się nie zgadzam to nie brałbym jej pod uwagę.

A zatem niewiele mi było trzeba abym wyrobił sobie zdanie, a później je zmienił. Dlatego właśnie dochodzę do wniosku, że trzeba bardzo zwracać uwagę na to co ładujemy do swojej głowy. Czytanie mirko, oglądanie filmików...to wszystko ma wpływ na nasze myślenie. Nie wiadomo kiedy wyrabiamy sobie jakieś przekonanie, które później zmienia to, jak się zachowujemy.

Muszę sobie przemyśleć, czy przypadkiem za często nie odwiedzam pewnych tagów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#psychologia #feels #dda #ddd #przemyslenia
  • 8
@eldoradek tutaj trzeba z dużym dystansem podchodzić do wielu osób. Najlepiej jak #przegryw zaczyna się wypowiadać na temat związków.

Ja kiedyś zapytałam o kwestię związkową na zasadzie 'kto ma rację?' i większość jednogłośnie stwierdziła, że przez małą głupotę powinnam faceta po 5 latach w cholerę rzucić. Dobrze, że chodziło mi tylko o takie wyżalenie się i nie posłuchałam. Wyjaśniliśmy sobie wszystko i nadal jesteśmy szczęśliwi.
@eldoradek: potwierdzam to z perspektywy specjalisty psychologa, psychoterapeuty. Większość postów, odpowiedzi na pytania dotyczące mojej specjalizacji jest większości nieprawdziwa ale bywają też bardzo złe i niebezpieczne posty, które wymagają moderacji ale nikt za to nie odpowiada.