Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1333
Jak was czytam to zastanawiam się co z wami ludzie się stało?
Jest zimno, ludzie którym obiecano przedostanie się do Europy Zachodniej, gdzie według nich panuje dobrobyt, zapłacili za to życiowe oszczędności stoją teraz pod płotem którego bronią uzbrojeni profesjonalni żołnierze. Mało tego powrotnej też jest niemożliwy, sytuacja jest dramatyczna. A wy co?
Polalibyscie ich wodą... Nie wolno ich wpuścić to oczywiste, ale ludzie to nie oni stworzyli ten kryzys, oni stali się narzędziem - pionkami w grze bogatych ludzi, którzy mają ich gdzieś, a mogę praktycznie wszystko. Szkoda mi tych ludzi
#bialorus
  • 260
@RzutKamieniem: @bury256 obaj macie racje tak naprawdę. Z jednej strony owszem są to ludzie, których wykorzystano dla własnych celów uprawiania polityki destabilizującej UE i teraz przypłacają to zdrowiem i życiem, wiec należałoby to jakoś rozwiązać (ale wpuszczenie ich ot tak nie jest tym rozwiązaniem). Z drugiej strony, ta grupa na granicy się cały czas powiększa, napływają tam nowe osoby, które muszą doskonale zdawać sobie sprawę z tego, ze nie przejdą bez
@Moisze: Przed wojną mieliśmy raczej inną mentalność, ale nie wiem czy trollujesz czy piszesz poważnie. Lata radzieckiej okupacji odebrały nam całą inteligencję, z której moglibyśmy czerpać wzorce.
Też mam nadzieję, że piszą to trolle i dzieciaki, które jeszcze nie zaznały empatii.

Ci ludzie nie są tam z własnej woli, a ich przerzut nie miał polegać na podrzucenie pod granicę.


@jarzabek: Nie no, piszesz o dzieciach, samemu pisząc kretynizmy na poziomie 10-letniego dziecka typu "nie są tam z własnej woli"? Głupszej rzeczy jeszcze dzisiaj nie czytałem. Ty myślisz, że za co oni płacili po kilka tysięcy dolarów? Za cywilizowaną
@Dariel: Jeszcze jeden argument jest po naszej stronie - azylant ma prawo starać się o azyl w pierwszym bezpiecznym kraju tj. na Białorusi bo jak mi wiadomo nie jest ona objęta strefą żadnej wojny ani nic. Chciał Baćka uchodźców to niech się teraz nimi zajmuje.