Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1333
Jak was czytam to zastanawiam się co z wami ludzie się stało?
Jest zimno, ludzie którym obiecano przedostanie się do Europy Zachodniej, gdzie według nich panuje dobrobyt, zapłacili za to życiowe oszczędności stoją teraz pod płotem którego bronią uzbrojeni profesjonalni żołnierze. Mało tego powrotnej też jest niemożliwy, sytuacja jest dramatyczna. A wy co?
Polalibyscie ich wodą... Nie wolno ich wpuścić to oczywiste, ale ludzie to nie oni stworzyli ten kryzys, oni stali się narzędziem - pionkami w grze bogatych ludzi, którzy mają ich gdzieś, a mogę praktycznie wszystko. Szkoda mi tych ludzi
#bialorus
  • 260
  • Odpowiedz
@bury256: Anonimowość powoduje, że z ludzi wychodzi jakimi potworami są. Mam nadzieję, że to przynajmniej pryszczate 13-latki, które jeszcze nic nie wiedzą o życiu, a nie dorośli ludzie, chociaż patrząc po naszym narodzie, politykach ciężko spodziewać się cudów. Szkoda tych ludzi, z drugiej strony musimy też dbać o swoje bezpieczeństwo, ale na pewno do tego nie jest konieczne strzelanie do tych ludzi/oblewanie wodą, lol.
  • Odpowiedz
@bury256: dobra, to powiedz mi jak? wpuszczamy 30 tysięcy dzisiaj, za 3 dni kolejna grupa, i kolejna, itd.

jedyne co mogę wywnioskować z Twojego wpisu, to to, że chcesz dążyć do bezpośredniego konfliktu z Białorusią, a co za tym idzie - z Rosją. a to by się na pewno dobrze nie skończyło.
  • Odpowiedz
@bury256: mając kilka tysięcy dolarów na osobę mogliby łatwiej przedostać się do kraju, gdzie jest dobrobyt. O ile pierwsi mogli uwierzyć Łukaszence tak kolejne fale to albo debile albo osoby, które wiedzą, że legalnie Europa ich nie przyjmie.
  • Odpowiedz
@bury256: to samo co z Niemcami za Adolfa.
Hehe żydek. Hehe kozojebca.
Dehumanizacja.

Do tego PiS prowadzi sprawną narrację 0-1. Albo pushback (z kopa za płot) albo "przyjmijmy ich bezwarunkowo".
Takie egzotyczne rozwiązania jak zastosowanie prawa nie są brane pod uwagę.

My tu bronimy chrześcijańskich wartości - wodą ich z armatki to będą wyglądać jak sopelki hehe.
  • Odpowiedz
@bury256: Sąsiad, obok którego masz działkę robi imprezę, na którą sprasza ludzi nie wiadomo skąd. Impreza się kończy ale oni chcą przejść do drugiego twojego sąsiada bo słyszeli ten ma w barku dużo alkoholu. Chcą przejść przez twoją działkę bo jesteś pośrodku. Nie znasz ich, nie ufasz im więc nie pozwalasz. W zamian niszczą ci płot i skopali psa.
Idealny sposób na poprawę swojej sytuacji i wzbudzenie sympatii.
  • Odpowiedz
@bury256: jeszcze do tego dezinformacja w ich krajach działa - przewoźnicy w Białorusi zarabiają na tym nieźle i na rękę im jest szerzenie przekonania, że do Niemiec można wjechać bez problemu z przewodnikiem, a tam bez wysiłku zarobić nie wiadomo ile. Ci ludzie są oszukiwani i skazanie ich na śmierć za głupotę jest nie humanitarne. To nie jest sytuacja zero-jedynkowa - wiadomo, że nie możemy po prostu ich wpuścić, bo pokazalibyśmy,
  • Odpowiedz
@bury256: a jak podchodzisz do sytacji polakow na victoria station zrobionych w uja przez rodakow,
ile tych historii bylo? W holandii to samo. Chlop ze wsi laduje oszczednosci zycia w bilet do UK, a na miejscu okazuje sie ze gowno - pracy nie ma, jezyka nie zna, w portfelu 100 funtow. Oczekujesz ze brytyjczycy czy holdenrzy powinni ich przyjac do siebie, dac im social, mieszkanie, zaopiekowac sie nimi? Niby dlaczego?
Masz
  • Odpowiedz