Wpis z mikrobloga

Już nie mam siły, żona szuka laptopa, jej wymagania to ma być czarny, z klawiaturą numeryczną, matowa matryca, min 8 GB ram z możliwością rozbudowy albo 16 GB ram, procesor tak ze 4 rdzenie 2.4 GHz lub lepiej, dedykowana grafika, klawiatura ma nie mieć wsad w kolorze innym niż reszta klawiszy i nie może to być gamingowy bo są brzydkie, nie może być Lenovo bo już miała i musi mieć solidną obudowę, tak żeby jak jej spadnie to żeby się nie zepsuł. Teraz najlepsze, uparła się, że nie możemy dać więcej niż 3000 zł, a najlepiej zmieścić się w 2500 zł, według mnie nie da się spełnić jej wymagań w tej cenie.

Możecie coś polecić? Ogólnie ma to być laptop do Photoshopa, projektowanie graficzne, chciała tez pobawić się grafiką 3d. Apple też odpada, bo jest popularny, a ona nie lubi tego co popularne.

#komputery #sprzetkomputerowy #grafika #grafikakomputerowa #grafika3d #laptopy
  • 24
@voot: po pierwsze:

-karta dedykowana najczesciej jest w laptopach gamingowych
-ladne laptopy sa na wzor macbookow wiec sa srebrne

polecilabym lenovo legion (najlepsze w swojej klasie)

ew. huawei matebook tez wydaja sie byc najbardziej solidne

ew. uzywke thinkpad, sa mocne ale bebechy mają bardzo slabe i stare
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@voot: nie ma aktualnie takich laptopów w tych pieniądzach na rynku, żeby to miało ręce i nogi to liczyłbym gdzieś co najmniej 4 koła i celował w jakiegoś latitude może w promocji, ale będzie bez dedykowanej karty, ew vostro też do 4k, ale one ostatnio średnio mnie przekonują pod względem wykonania i awaryjności
musi mieć solidną obudowę, tak żeby jak jej spadnie to żeby się nie zepsuł

nie może być Lenovo bo już miała

ma być czarny


@voot: pomijając te wymagania wyżej które są trochę nieadekwatne do tak ograniczonego budżetu, i mogłaby by odpuścić, to i tak będzie ciężko do 3k brutto coś znaleźć co spełnia te wymagania sprzętowe. Na szybko znalazłem coś takiego ale nie wiem na ile to dobre (sorry za sklep)
@jmuhha: też właśnie legiona jakiegoś znalazłem, to było "jakie to jest brzydkie" :). A Lenovo ogólnie nie chce, widzę, że w tej firmie idzie coś znaleźć niewiele przekraczając budżet, ale kiedyś miała Lenovo i nie chce drugi raz tej samej firmy.
@pa1nstream: ja chciałem jej wziąć coś do 5k, w końcu ma on służyć do pracy i liczy na to, że się zwróci, ale nie przegadam :).
@Kien: @
@voot: jak kupujesz z dobrej firmy poleasingowy w standardzie A+/A to masz gwarancję i nie ma się czego bać. Ja od lat korzystam z ThinkPad t440P i go uwielbiam a dałem za niego 1200 zł. Szukaj sprawdzonych sprzedawców na allegro to zawsze masz 14.dni na oddanie. ThinkPad jest prawie że osobną marką bo na laptopach nie ma oznaczeń Lenovo więc może przejdzie XD
@Dawisek: O wygląda na to, że w miarę pasuje do wymagań, nie wiem jakim cudem to znalazłeś w tej cenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A z tym laptopem jest wszystko ok? Będzie działał przez sprawnie przez chociaż 4 lata? Nigdy nie miałem do czynienia z prockami AMD ani z firmą Acer, sam laptop też nie ma wielu ocen w sieci
@voot: Będzie działać :P Amd praktycznie teraz wymiotło intela w niektórych przedziałach cenowych, jak polecam laptoki itp to często jednym z wymagań jest jakiś amd, bo mają o wiele lepszy stosunek cena do jakości :P
ta dedykowana najczesciej jest w laptopach gamingowych

-ladne laptopy sa na wzor macbookow wiec sa srebrn


@voot: raczej nie spełnisz wszystkich tych wymagań, no chyba, że po wuju, jakiś dedyk typu MX150, MX350 jest dedykiem, mimo że ledwie lepszym od integry. Trafisz na dobrą promkę to może złowisz jakiś konkret.
Mi przychodzi do głowy tylko Acer Aspire 7 z R5500U i GTX 1650 jako spełniający te wymagania.
jej wymagania to ma być czarny


@voot: Nie ma to jak hierarchia wymagań xD

z klawiaturą numeryczną


@voot: czyli 15,6" minimum.

tak żeby jak jej spadnie to żeby się nie zepsuł


@voot: Masz hajs na skode fabie a oczekujesz napędu 4x4 i jeszcze wybrzydzasz co do koloru maszyny

Żeby przezyłupadek bez większego szwanku to musiał byś mieć hajs na Thinkpada t15 a to z 8 tysi obecnie. i do