Wpis z mikrobloga

Mirasy, nie wiem czy graliście w Total Chaos: Director's Cut - Modyfikację do Dooma II śmigającą na GZDoom. Mod powstawał dość długo, bo jakieś 8 czy 9 lat, a z racji że mówimy tu o total conversion, jest on właściwie osobną grą. Co prawda nie jest to świeżynka (mod wyszedł jakieś trzy lata temu, a pełna edycja DC rok temu), ale nie znalazłem tutaj postu o nim, więc wstawiam. Autor Moda to niejaki WadaHolic.

Fabuła:
Należysz to straży przybrzeżnej i wypływasz do wezwania, ale łapie cię sztorm. Twoja łódź ledwo przetrwała zawieruchę, ale wymaga naprawy. Trafisz na wyspę Fort Oasis, niegdyś zamieszkaną przez górników, teraz zupełnie opuszczoną. Twoje radio odbiera transmisję gdzieś z wyspy. Czyżby ktoś jednak czekał ratunku? Zagłębiasz się w coraz to dalsze odmęty wyspy, kierowany przez tajemniczy głos z transmisji radiowych…

Głowne ficzery gry:
-historia prowadzona narracyjnie stylem serii „Amnesia” (notatki rozbudowujące fabułę)
-graficznie usprawniony silnik (dodane dynamiczne oświetlenie, tekstury wysokiej rozdzielczości etc.)
-9 rozdziałów do przejścia
-około 10 rodzajów wrogów
-spora ilość broni białej
-ograniczona ilość amunicji przy broni palnej, podkręcająca aspekt survivalowy
-limitowany inwentarz
-sekrety na mapach z bonusami w rozgrywce
-system craftingowy oraz system zużywania się broni białej
-system zdrowia inspirowany grami serii S.T.A.L.K.E.R. (zdrowie, wytrzymałość, głód, promieniowanie i krwawienie) oraz związane z nim różne rodzaje reakcje (np. leki przeciwpromienne zmniejszą radiację, ale zwiększą też głód)
-około siedmiu godzin gry
-dwa różne zakończenia

Do pobrania:
https://www.moddb.com/mods/total-chaos

Ode mnie coś na koniec – jest to jeden z ciekawszych darmowych horrorków. Opykałem zarówno zwykłą wersję jak i Director’s Cut, choć teraz i tak bardziej opłaca się tę drugą. Można się czepiać, że to zwykła korytarzówka na zasadzie tłuczenia adwersarzy, albo uciekania przed nimi, ale jak dla mnie klimatem bije na głowę niektóre współczesne horrory triple A. Do tego istnieje w dwóch edycjach, standardowej i „retro”, czyli takiej trochę gorszej graficznie, ale pozwalającej się odpalić na starszych maszynach. Jeśli szukacie niezłego tytuliku na dwa wieczory, to „Total Chaos DC” będzie jak znalazł.

#moddb #doom #doom2 #gzdoom #modyfikacja #mody #survivalhorror #horror #grypc #depresja
Drill90 - Mirasy, nie wiem czy graliście w Total Chaos: Director's Cut - Modyfikację ...