Wpis z mikrobloga

Ani jednej więcej!

Nadszedł czas na pójście w Polsce drogą Irlandii i legalizację aborcji poprzez referendum.

Od 2019 r. aborcja w Irlandii jest legalna do 12 tygodnia ciąży oraz później w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu oraz zagrożenia życia lub zdrowia matki.

Prawo to zostało wprowadzone po referendum, w którym przegłosowano poprawkę do konstytucji a katalizatorem zmian była sytuacja z 2012, kiedy Savita Halappanavar również zmarła ponieważ odmówiono jej aborcji mimo zagrożenia życia. Okoliczności jej śmierci były bardzo zbliżone do tego co spotkało panią Izabelę. Więcej info: https://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Savita_Halappanavar

Tam również środowiska konserwatywne, na czele z kościołem, przez lata odmawiały jakiejkolwiek dyskusji na temat złagodzenia prawa aborcyjnego.

Dlatego nie powinno się w ogóle mówić o powrocie do „kompromisu aborcyjnego”, tylko domagać całkowitej legalizacji aborcji poprzez referendum z trzema opcjami:
- pozostawienie aktualnie obowiązującego prawa
- przywrócenie kompromisu aborcyjnego z 1993
- legalizacja aborcji do 12 tygodnia ciąży

Zdaję sobie sprawę, że z prawnego punktu widzenia nie będzie to wyglądało tak jak w Irlandii, ale nawet nie wiążące prawnie referendum przynajmniej pokaże jak znikome jest poparcie dla aktualnego barbarzyńskiego prawa.

Moim zdaniem to jedyny sposób żeby aktualne protesty przekuć w realną zmianę.

#polska #aborcja #strajkkobiet #protest #irlandia #bekazpisu #bekazprawakow #prawo
Prezydent-Camacho - Ani jednej więcej!

Nadszedł czas na pójście w Polsce drogą Irlan...

źródło: comment_1636270120f5fz7Li08Qt5UeFXq3hnmD.jpg

Pobierz
  • 123
@Prezydent-Camacho: to teraz kilka pytań:
- jak częste aborcja na życzenie do 12 tc miałaby być refundowana? Raz w roku czy co miesiąc?
- dlaczego społeczeństwo ma płacić za de facto widzimisię kobiety/pary która miała szereg możliwości żeby do koncepcji nie doszło, ewentualnie olała wszelkie formy antykoncepcji, bo poniosło? Dlaczego w takim razie medycyna estetyczna nie jest refundowana dla każdego?
- dlaczego państwo ma dokładać do zmniejszania populacji, w czasie gdy
to teraz kilka pytań:

- jak częste aborcja na życzenie do 12 tc miałaby być refundowana? Raz w roku czy co miesiąc?

- dlaczego społeczeństwo ma płacić za de facto widzimisię kobiety/pary która miała szereg możliwości żeby do koncepcji nie doszło, ewentualnie olała wszelkie formy antykoncepcji, bo poniosło? Dlaczego w takim razie medycyna estetyczna nie jest refundowana dla każdego?

- dlaczego państwo ma dokładać do zmniejszania populacji, w czasie gdy jest problem
NaczelnyWoody - > to teraz kilka pytań:
- jak częste aborcja na życzenie do 12 tc mia...

źródło: comment_1636271085DkqlqagdXPrzR34Nc26NiZ.jpg

Pobierz
@ciemnienie: nie wypowiadam sie za op'a, ale ja to po prostu widzę to tak: częściowa lub pełna refundacja dla najmłodszych (<20). to akurat uznaję za inwestycję w młode pokolenie, która nam się najzwyczajniej zwróci. Młodzi się zdążą wykształcić, rozwinąć i przygotować a po paru latach zamiast jednego niechcianego dzieciaka zrobią 2-3 które dorosną w normalnych warunkach. Absolutnie nie rozumiem ludzi chcących refundować to dla wszystkich (ale to zwykle socjaliści więc wiesz
@ciemnienie: Trzeba sie dowiedziec dlaczego kobieta chce usunac zdrowy plod, rozpropagowac wsrod ludzii (w tym mlodziezy) informacje o antykoncepcji, zezwolic na kupno pigulki wczesnoporonnej bez recepty. Jak to polaczysz, moze sie okazac ze ilosc niechcianych ciaz spadnie i dowiesz sie o powodach terminacji zdrowego plodu. Z tymi informacjami mozna decydowac co dalej robic i czy rzeczywiscie aborcji na zyczenie, jak to pisza stulejarze, chca tylko julki bo sie ruchaly z mokebe.
@NaczelnyWoody: Nie odpowiedziałeś na żadne pytanie w sposób merytoryczny. Twoja wypowiedź niczym się nie różni od baneru "Moja #!$%@? moja sprawa". Niech sobie będzie ta aborcja, nieszczególnie mnie to obchodzi, tylko rzeczywiście czemu obywatel ma za to płacić? Tak, jest masa innych rzeczy, za które też płacić nie chcę, ale czy to powód by jeszcze dokładać? Mało podatki rosną?
@sierramikebravo: Na merytoryczne odpowiadanie trzeba sobie zasłużyć, poza tym jest niedziela, ciężko co drugiego wykopka traktować poważnie (np Ciebie, bo uważasz że refundacja aborcji to będzie drenaż finansów publicznych xD) bo większość pisze tutaj pod wpływem alkoholu jeszcze z soboty, zresztą przeczytaj jego komentarz z 10x może w końcu ogarniesz że to co napisał to nonsens xD