Wpis z mikrobloga

Mam problem z wysylaniem danych z #sage do #excel.

Wchodzę w zakładkę "Customer" i mam tak widok

Nazwa|Stan na koncie|Telefon| Warunki płatności

Potrzebna była lista klientów z warunkami płatności, Klikam wyslij do Excel no i 5 klientów mialo przesunięte dane w kolumny, i zamiast np warunków płatności pokazuje średni czas płacenia, który nie jest nawet uwzględniony w widoku, bierze to z konta. Okazało się że w niektórych polach np po adresie email był tab, po usunięciu wszystko spoko ale zostało jedno konto przy którym problem nadal występuje a nie mogę znaleźć żadnej spacji/przecinka/tab.

Jakies pomysły co to jeszcze może być?

#informatyka #programista15k #ksiegowosc #excel #pomocy #sage #komputery
  • 8
@knagi_: nie wiem co to "sage" i jak eksportuje dane, ale po objawach sądziłem, że eksport jest do formatu csv albo podobnego i potem jest importowany do Excela. Jeśli jednak to eksport do formatu xlsx, to co prawda nadal można go otworzyć w edytorze tekstu (po rozpakowaniu xslx to zbiór plików xml), ale dużo trudniej będzie ustalić przyczynę. Jeśli to produkt komercyjny, który produkuje pliki z takimi błędami, to pewnie najlepiej
via Android
  • 0
@brak_nicku sage to programy używany w księgowości. Od razu wysyła dane do Excela. (Przykladowy widok z Google) -prawy górny róg jest "send to excel", po kliknięciu otwiera się spreadsheet. Niestety helpdesk sage nie pomogl zbytnio, a właściwie wcale. Udalo się błąd naprawić przy 4 klientach, łatwo udało się znaleźć tab lub spacje po danych(było to błąd typu kopiuj/wklej bo jeśli w którymkolwiek polu chce dodać i zapisać spacje to ona zostanie usunięta,
knagi - @braknicku sage to programy używany w księgowości. Od razu wysyła dane do Exc...

źródło: comment_1636184131ElTcYoCF1nFg26UKeAmLTa.jpg

Pobierz
Niestety helpdesk sage nie pomogl zbytnio, a właściwie wcale.


@knagi_: jeżeli przy eksporcie dane się przesuwają (bez względu na to, co jest zawarte w polu) to jest to ewidentny błąd programu, który powinien zostać naprawiony, ale skoro support ma to w nosie, to trzeba próbować sobie radzić samemu.

Pytanie czy przed eksportem możesz zmienić kolejność kolumn/ukryć kolumny? Jeśli tak, to powinno to pozwolić metodą prób i błędów ustalić, która kolumna powoduje