Wpis z mikrobloga

@alteron: wtyczkowóz xD
Widzę że nie pozostają dłużni fanom elektrycznych samochodów którzy nazywają spalinówki sadzomiotami
Ten profil na trochę takich clickbaitowych tematów, w internetach nie mogłem znaleźć żadnego wpisu na temat tej Tesli która by zablokowała skrzyżowanie w Katowicach. Za to znalazłem w historii wiele wpisów hejtujacych elektryki - w stylu 'a Ty dlaczego nie kupiłbyś elektryka?'

Owszem, elektryk może się rozladować, ale najpierw wyświetli rezerwę na której przejedziesz jeszcze kilkadziesiąt
@noisy
@Ruski_Haker
@vvertoi
@alteron gdzieś czytałem, że Tesla, jak i inne elektryki mają całkiem inne w sensie tradycyjne akumulatory do osprzętu jak elektronika, nawiewy, wycieraczki itp, oraz te trakcyjne, rozładowanie tego pierwszego jest możliwe stosunkowo szybko, nawet na postoju. A kiedy się on ładuje? Nie wiem. James may ma tesle i się mu rozładowała po miesiącach postoju tak, że nie mógł otworzyć drzwi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Achim: oczywiście, że jest tam akumulator 12v dk sieci pokładowej, jak miało by to inaczej działać jak sterowniki są na takim napięciu? Nawet współczesne hybrydy nie odpalą jak w 12v nie ma prądu (a w trakcyjnych może być nawet full)
Ładuje się z przetwornicy w trakcie jazdy/użytkownika auta
@Bajo-Jajo: po pierwsze, pomyliłem lit z kobaltem, bo to kobalt jest często wydobywany z wykorzystaniem dzieci. Po drugie, tesla używa minimalną ilość kobaltu (mniej niż apple, z tego co pamiętam), a w najnowszych bateriach 4860 ma kobaltu nie być wcale.