Wpis z mikrobloga

Witam Was serdecznie i zwracam się z prośbą o pomoc, jako, iż moja wiedza o autach jest znikoma - stoję przed koniecznościem kupna auta.

Postawiłem sobie takie wymagania co do auta, które chciałbym zakupić:
- automatyczna skrzynia biegów
- przebieg nie więcej niż 250k
- auto nie starsze niż 2008 r.
- co najmniej 110 KM

Po wstępnym rozeznaniu w budżecie mieszczą się Francuzy: Laguna, Citroen C5 czy Peugeot 508 - wiadomo jaką renomą cieszą się u nas francuskie auta, ale mnie to jakoś nie zraża, no chyba, że macie jakiś argument nie do podważenia, oprócz panujących stereotypów. Oprócz tego przewijają się A4, BMW 3, tylko tutaj mam wrażenie, że to nie jest dostateczny budżet żeby trafić coś naprawdę dobrego co pojeździ bez dużego wkładu własnego przez dłuższy okres.
Mój budżet to 30k, czy możecie coś w nim polecić, czy mam za duże fanaberię i w jakiejś kwestii muszę iść na ustępstwa?

#bmw #audi #peugeot #szukamauta #samochody #motoryzacja
  • 23
@programista15cm: no właśnie traktuję to auto jako przejściowe, max na 2-3 lata, potem mam nadzieję, że będzie mnie stać na coś znacznie fajniejszego i wpadnie w leasing

Co do eksploatacji - chciałbym sobie wreszcie trochę popodróżować po kraju i Europie, jestem z Trójmiasta więc sądzę trasy Gdańsk -> Poznań, Warszawa, Kraków etc co najmniej raz w miesiącu będą robione, do pracy mam 15 km, które pokonuje w pół godziny, to za
@pa1nstream:

Laguna 3 dobre auto, zwłaszcza z benzynowym 2.0 (nie wiem, czy budżet na 2.0 turbo wystarczy i czy łączyli ten silnik z automatem, jeśli tak, to wybór idealny). Ładna wersja coupe.

Auto raczej duże, czy raczej małe? Jak może być mniejsze, to może Giulietta lub Kizashi?
moja wiedza o autach jest znikoma


@pa1nstream: To na zakup auta przyjdź z kimś kto się zna. Szczególnie niech przyjrzy się pracy automatycznej skrzyni biegów, bo później będzie lament że jej remont to 30% wartości samochodu
@pa1nstream: przy aucie powyżej 10 lat Marka ma mniejsze znaczenie. Znajdź zadbany egzemplarz sprawdź go przez jakiegoś Moto doradcę albo inną firmę która robi inspekcję kropka Nie kupuj w komisie. Kup od pierwszego właściciela lub od drugiego najlepiej polski salon kropka to co zapłacisz więcej oszczędzisz w kosztach pierniczenie o awaryjnych silnikach to gadanie zaniechanych trupach z Niemiec naprawianych w stodołach. Każdy zadbany samochód przyjedzie 300 400 000 na luzie.