Wpis z mikrobloga

Dlaczego prawaki mają taki ból dupy, że bogaci latają prywatnymi odrzutowcami i namawiają jednocześnie do ochrony klimatu.
Ja tutaj nie widzę sprzeczności.
Tych kilku bogaczy ze swoimi samolotami wytworzy i tak znikomy ślad węglowy w skali kuli ziemskiej, a ich działania spowodują, że miliardy ludzi zmienią swoje nawyki na plus dla planety.
Efekt skali drodzy państwo, efekt skali.

No, ale Bezos lewak, Gates lewak... no w sumie wszyscy bogaci to lewaki. Kuce pochwalają bogacenie się, ale bogatych nazywają leawami... no XD do kwadratu

Nawet jeżeli taki bogacz wytwarza 1000 razy więcej śladu węglowego niż przeciętny człowiek, to w przypadku, gdy miliard ludzi ograniczy swój ślad węglowy o chociażby 10% to i tak dla klimatu będzie miało lepsze skutki niż to, że taki Bezos przestanie latać prywatnym samolotem.
Podobnie ma się z celebrytami, o których prawaki również mają ból dupy, że promują eko podejście do życia, jednocześnie sami jeżdżą samochodami o dużych silnikach. No, i co z tego. Dzięki ich kampanii inni ludzie ograniczą swój ślad węglowy i to jest ważne, a w nagrodę za przekonanie szarej masy to niech sobie taki celebryta poużywa.

Kolejne chore podejście prawakow do spraw ekologii to tłumaczenie zanieczyszczania środowiska w Polsce, tym że Chiny, tym że Indie, tym, że Żydzi - bo Żydzi i Soros są zawsze winni w prawackiej demagogii.

Wuj mnie obchodzi ile produkują Chiny zanieczyszczeń, ja żyję w Polsce i wymagam by polskie władze spięły duupska i zaczęły dbać o środowisko.

#srodowisko #neuropa #4konserwy #bekazprawakow
  • 32
@PrzeKomentator:

No, ale Bezos lewak, Gates lewak... no w sumie wszyscy bogaci to lewaki. Kuce pochwalają bogacenie się, ale bogatych nazywają leawami... no XD do kwadratu


Może raczej chodzi o to, że dorabiają się min. dzięki "optymalizacji" podatkowej, tworzą spółki i spółeczki do wykazywania strat i transferów zysków do rajów podatkowych, ale lobbują za socjalizmem i wysokimi podatkami dla szaraczków, których nie stać na kreatywną księgowość i wyprowadzanie zysków poza system.
@PrzeKomentator:

Wuj mnie obchodzi ile produkują Chiny zanieczyszczeń, ja żyję w Polsce i wymagam by polskie władze spięły duupska i zaczęły dbać o środowisko.

Wuj mnie obchodzi czy sąsiad puszcza obok muzę na fulla.
Mnie obchodzi czy w moim domu tego nie robią.

Wszelkie konsekwencje tych zanieczyszczeń Chin przyjdą do Ciebie.
A taka Polska, która by spięła duupsko dostanie po duupsku, bo musiała przyhamować rozwojem innych rzeczy na rzecz ochrony środowiska.
@marekseo: Akurat Polska jakos jest w stanie jednocześnie smrodzic i się nie rozwijać. Poza tym nie rozumiem co jest nietrafionego odnośnie postulowania dbania o środowisko w sferze lokalnej - oddychanie takim syfem jak teraz u nas to proszenie się o zdychanie na raka szybciej niż przyjdą konsekwencje z chin
Nawet jeżeli taki bogacz wytwarza 1000 razy więcej śladu węglowego niż przeciętny człowiek, to w przypadku, gdy miliard ludzi ograniczy swój ślad węglowy o chociażby 10% to i tak dla klimatu będzie miało lepsze skutki niż to, że taki Bezos przestanie latać prywatnym samolotem.


@PrzeKomentator: Tylko dlaczego taki Kowalski ma ograniczac wkład w produkcję węgla a Bezos nie?
Przecież też chce odwiedzić rodzinę w Anglii albo spędzić wakacje w ciepłych krajach¯\_(ツ)_/¯
@Fortis_: Odnośnie postulowania lokalnej czystości nic. Odnośnie hipokryzji, że Chiny niech sobie robią, mnie zależy, żeby w Polsce było czysto, już jest.

Albo gramy według jednych zasad, albo wcale.
Albo wszyscy składają deklarację, że poświęcają trochę rozwoju na rzecz środowiska, albo każdy gra do własnej bramki.
@patykiem_pisane: @marekseo: polecam nie wchodzić z nim w "dyskusję". Wczoraj udowodnił, że jego wpisy nie mają na celu wywołania dialogu, a są typowym zesrańskiem neuropka na wstrętnych prawaków. Coś tam poszczeka na prawactwo, a jak mu ktoś merytorycznie odpisze to odpowie jakimś wysrywem niezwiązanym z ogółem tematu: https://www.wykop.pl/wpis/61437543/droga-prawico-mam-dla-was-zadanie-na-dzis-poprosze/

Ta sama półka merytoryki co printscreen czy inny el3xetor.
@PrzeKomentator W rozmowie z hipsterami ekologami zawsze pytam czy byli na wakacjach samolotem albo czy dojeżdżają autem do pracy. Jak odpowiedzą że tak to znaczy że nie ma o czym już z nimi rozmawiać. Zazwyczaj chcą dbania o klimat dopóki nie jest to uciążliwe dla nich albo nie muszą poświęcać swojego stylu życia. Gardzę strasznie takimi hipokrytami.
@PrzeKomentator: Nie jestem prawakiem a uważam że bogaci dużo gadają a ostatecznie będą żyli jak żyją a to reszta społeczeństwa będzie się ograniczać. Ja będę musiał ograniczać podróże samolotem a bogacz będzie nim latał po bułki(bycie częścią efektu skali mnie nie pociesza). To jak biskupi gadający o życiu w ubóstwie. Nigdy nie zrozumiem bronienia bogaczy i korpo. Ochrona klimatu jest ważna a sama idea ograniczania lotów na krótkich dystansach ma sens
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PrzeKomentator: zamiast lecieć samolotem, mogą spotkać się na zoomie czy na google meets czy na skype. Na pewno to mniejszy ślad węglowy, a co mieli obgadać to i tak obgadają. Ty siedź w domu, bo covid, a taki bogacz leci na drugi koniec świata pogadać i se pojeść.
Nawet jeżeli taki bogacz wytwarza 1000 razy więcej śladu węglowego niż przeciętny człowiek, to w przypadku, gdy miliard ludzi ograniczy swój ślad węglowy o chociażby 10% to i tak dla klimatu będzie miało lepsze skutki niż to, że taki Bezos przestanie latać prywatnym samolotem.


@PrzeKomentator: Bogaci są też właścicielami przedsiębiorstw, i jeśli zaakceptują ekologiczne zmiany kosztem swojego mniejszego zysku (np. zmianę źródeł energii, ograniczenie odpadu, wprowadzenie innowacji) to i tak dla