Wpis z mikrobloga

@Jomahajomaso: a potem cyk, pieniądze wypłacamy tylko jednej kaście - resztę degradujemy do wypłaty kuponami na żywność i wracają czasy pańszczyźniane. Krul to ma jednak łeb ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jomahajomaso: A już poważniej - sam wielokrotnie flirtowałem z myślą że demokracja działałaby lepiej, gdyby jakieś (bezrobotne, faszystowskie, niezaangażowane politycznie, źle wyedukowane) osoby nie miałyby prawa głosu albo słabszy głos. Problem polega na tym że ktoś zawsze będzie musiał oceniać kto ten głos traci. Idealne narzędzie do #!$%@? oponentów politycznych w świetle prawa. Nie polecam.
  • Odpowiedz
@613_07: mi się podobała opcja, że nie pracujący i ludzie na państwowym etacie nie mogą głosować. Teraz sam już nie wiem. I tak by była #!$%@? więc co za różnica. Tylko kolejny niepotrzebny poddział
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@613_07: ale przecież już tak jest xd mamy minimalny wiek także to nie jest kwestia wyprowadzenia ograniczeń a jedynie przesunięcia pewnej granicy
  • Odpowiedz
Idealne narzędzie do #!$%@? oponentów politycznych w świetle prawa. Nie polecam.


@613_07:

no co ty szurze, żaden rząd by czegos takiego nie zrobił obywatelom. Może czas zaczac sluchac ekspertow a nie chłopskiego rozumu? Masz w ogole doktorat z socjologii by sie wypowiadać?
  • Odpowiedz
@613_07 cyk teraz żyjemy w sytuacji kiedy jedna "kasta" jest non stop #!$%@? w podatkach, nazywana cwaniakami i dojona bez końca tak żeby były pieniążki dla tych którym się nie chce.
  • Odpowiedz
@gnt_1: Holendrzy już debatują, żeby pozwolić głosować 16-latkom. Zabronili im od 2014 kupować alkoholu i papierosów, ale teraz są wystarczająco dorośli, żeby głosować na słuszną partię ( ͡º ͜ʖ͡º) Jeżeli o mnie chodzi to bym podniósł ten wiek do 21.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@613_07: pokusa jest, no ale z drugiej strony nie powiedzą chyba obrońcy tejże demokracji, że w takich Atenach czy innym Rzymie absolutnie każdy miał głos, bo to nieprawda. Po prostu trzeba było coś sobą reprezentować.
  • Odpowiedz
@613_07: następny krok to postawienie pytania "a czy ten, co nie płaci więcej podatków nie powinien mieć większego głosu"? I tym samym rządzić będzie nam Zbyś Solorz z Dominisią Kulczyk.

W sumie osiągniemy model rosyjski, zgodnie z tendencjami krula, gdzie rządzi duce z oligarchami. Nawet lepszy, bo się nie trzeba będzie #!$%@?ć z fałszowaniem wyborów :)
  • Odpowiedz