Wpis z mikrobloga

Zauważyłem u kredyciarzy proces wyparcia złych wiadomości.
Nieświadomie stosowane mechanizmy obronne powodują, że ludzie nie widzą oczywistych prawd.
#!$%@? kredytem na kilkanaście, kilkadziesiąt lat, ale.... wzrost raty o 200zł, to nie dużo, kupiłem w dobrym momencie, teraz bym zapłacił o 40k więcej itp itd
Na ich miejscu zacząłbym rozglądać się za mocną gałęzią i stosunkowo grubym sznurem.

#nieruchomosci #mieszkanie #inflacja #ekonomia #gospodarka #pieniadze #kredythipoteczny
  • 84
@zirytowana_plaszczka: może ogarnij czytanie ze zrozumieniem. Wróć do tematu nadanego przez OPa czyli ludzie zapakowani w kredyty których nie będą w stanie spłacić. Równie dobrze mogą zająć pustostan i przez parę lat bronić się przed eksmisją. Prędzej czy później i tak wylądują na ulicy.
Własne mieszkania to mają boomerzy, żadnego kredytu, wynajmują je korposzczurkom, żyją spokojni o przyszłość.
@MilionoweMultikonto: Mam już po prostu dość dyskusji w stylu "hehe, i dobrze tak kredyciarzom #!$%@?, teraz zatoną bul, bul, bul, na ulicy wylądują" I nie, nie mam kredytu. Zresztą żeby bank wypowiedział umowę kredytową to trzeba się naprawdę BARDZO postarać, można w takich przypadkach negocjować jeśli chodzi o terminy spłaty itp. Bankowi przecież też zależy przede wszystkim na tym abyś ten kredyt spłacił. Widzę że niektórzy czekają tutaj na spadek cen
@MilionoweMultikonto: śmiech mnie ogarnia jak czytam właśnie wypowiedzi w stylu hehe kredyciarze bierzcie line i cyk do lasu, st00pki w górę hehe inba. Właściwie to jest tak, że przynajmniej ludzie których znam i są w podobnym wieku co ja to nikt nie załadował pod korek bo nawet bank im na tyle nie pozwolił żeby mogli przekroczyć 50% wypłaty także nie wiem gdzie żyją ci ludzie którzy się ładują pod korek i
@SOIOWER: Tak jak Ty wcześniej lub ktoś inny pisał rata wzrośnie o te 100zł/200zł miesięcznie, SZALEŃSTWO. Wiem że lepiej aby nie wzrastała, ceny w Polsce galopują itp. ale dla większości to nie będzie zbytnio odczuwalne. To wszystko dotknie najbiedniejszych/zakredytowanych pod korek a tacy są zwykle najgłośniejsi. Nie piszę już o tym że większość spłaca te 30-letnie kredyty średnio po 15 latach ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jest
@MilionoweMultikonto: Ile można w kółko nawijać o tym samym? Każdy żart powtórzony 1000 razy stanie się nieśmieszny, każdy temat wałkowany do porzygu będzie irytujący, poza tym tysięczny post w stylu "hehe, szykujcie się kredyciarze, kupcie sobie sznur" nie skłoni nikogo do myślenia, ponieważ nie przedstawia żadnej wartości merytorycznej, może co najwyżej wywołać uśmiech politowania.
Nie wiem dlaczego każdy zakłada tylko podwyższenia raty kredytu?
Drożeje wszystko, prąd, gaz, jedzenie, paliwo itp
A to po dodaniu wszystkiego jest wielką jedną ratą która będzie tylko wzrastać i wzrastać i ...
było. Bo nadal to mieszkanie nie spełnia swojej roli bezpiecznego schronienia na gorsze czasy. Jak go stać na raty kredytu to nie potrzebuje mieszkania na kredyt bo może mieszkać w hotelu w ciepłym kraju, gorzej będzie jak utraci płynność finansową, wtedy kredytu nie ma z czego spłacać i trafia na ulicę...

Co innego to dom który jest naprawdę Twój, jedynie musisz zapłacić 200zl podatku rocznie i nie przejmujesz się bezdomnością, to jest
wzrost raty o 200zł, to nie dużo, kupiłem w dobrym momencie, teraz bym zapłacił o 40k więcej itp itd


@Brudne_Mysli: A ogarniasz, że żeby to 200 zł/msc więcej zsumowało się do 40k, to musi 17 lat minąć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)