Wpis z mikrobloga

Czy jedynym rozwiązaniem na poprawienie pozycji w wynikach lokalnych wyszukiwań w google jest skorzystanie z agencji seo? Mam firmową stronę, znam html, analizowałem ją dostępnymi narzędziami online pod względem seo z wysokimi wynikami, a strona pojawia się na 3-6 stronie w wynikach google - daleko za wygenerowanymi stronami dla firmy typu aleo, teraz-otwarte itp. Strona jest typu single page, zawiera ogólne informacje o firmie, adres, parę akapitów tekstu. Szukałem w google, ale najczęściej znajduję to o czym piszą w narzędziach do analizy seo albo porady jak pisać artykuły a la blog.
#seo #pozycjonowanie #html #informatyka
  • 14
@januszxD Wszystko zależy od konkurencyjności danej branży, najczęściej na samej górze są strony z rozbudowanym contentem, linkami i środkami na dalsze działania SEO. Single page raczej nie nadaje się do pozycjonowania. Zastanów się czy możesz rozbudować stronę i na początku skupić się na onsite seo.
@januszxD: Algorytm Google pod SEO w tym roku zmienił się kilka razy dorzucając przy tym parę czynników na które trzeba zwrócić uwagę, dodatkowo musisz analizować co robi konkurencja i podejmować różne działania. Lepiej jak to zrobi specjalista SEO (bardzo chętnie pomogę w tym aspekcie, mam doświadczenie w seo) niż osoba, która coś wie ale nie do końca. To tak jak z innymi dziedzinami życia, możesz zrobić to sam jako tako, lub
@TesterOprogramowania: @alizen: sęk w tym, że z konkurencji jest tylko jedna firma w tym samym mieście i wpisując w google zapytanie w stylu 'fryzjer wrocław' konkurencja jest na pierwszym miejscu, później dziesiątki wyników ze stron typu pkt.pl, targeo, teraz-otwarte.pl itp, a dopiero na 3-6 stronie znajduje się wynik mojej strony
@januszxD: firmy pkt.pl, targeto, teraz-otwarte.pl są nastawione pod SEO, ciągle optymalizowane i linkowane, taki pkt ma 6000 linkujących domen, targeto 13700, a teraz-otwarte 229. Bez specjalisty się nie obejdzie
@Bodhistawa: tylko w agregatorach informacji o firmach typu pkt, targeo, teraz-otwarte, panoramafirm

Jeśli chodzi o single page, w innych miastach, gdzie jest większa konkurencja w tej samej branży, w wynikach dość wysoko pojawiają się strony firm, na których znajduje się minimum contentu typu adres i kilka zdań podstawowych informacji. Sprawdziłem te strony backling checkerami - wyniki są podobne do tych dla mojej strony. Jak to wyjaśnić?
@januszxD: odnosnie linków to nie chodzi o ilość, tylko o jakość. Sprawdź konkurencje w Ahrefsie/Majesticu to poznasz więcej informacji, niż na jakiejś darmowej stronie.
@januszxD zleć profesjonalny audyt strony i będziesz wiedział z czym jest problem, google stosuje kilkaset czynników rankingowych, poza tym SEO wymaga czasu i raczej nie przebijesz z dnia na dzień agregatorów takich jak olx, booksy itd, może poszukaj fraz z długiego ogona, które więcej dadzą ci zysku niż fraza 'fryzjer wrocław', która jest dość ogólna i oblegana przez duże strony, na początek zrobiłbym kampanie adwords z tą frazą i kilkoma innymi i