Wpis z mikrobloga

Wytłumaczyłby ktoś mi jak wygląda procedura przyznawania kredytu na mieszkanie będąc 25 letnim singlem mieszkającym u rodziców, mając odłożone 100tyś, posiadając na siebie jedynie auto wartości 50tyś, zarobki średnio wpływające na konto to mniej więcej 9-11 tyś, pracując na umowie o pracę na czas nieokreślony, ile może mi bank dać tego kredytu i czy te powyższe wyżej mają w sumie jakieś znaczenie do tego?( ͡º ͜ʖ͡º)

#kredythipoteczny #ing #mbank #pkobp #finanse
  • 12
Fakt że na papierze mam najniższą i przelew mam robiony na 2 razy w niczym nie przeszkadza?


@Szaj_to_on: Na papierze znaczy na umowie i do tego premia? Są banki które to łykną. Ale jeżeli mówisz o dochodzie na czarno to maks co za to możesz dostać to 55% PIT i to jak sam się zgłosisz.
zarobki średnio wpływające na konto to mniej więcej 9-11 tyś, pracując na umowie o pracę na czas nieokreślony,

Fakt że na papierze mam najniższą i przelew mam robiony na 2 razy w niczym nie przeszkadza?


@Szaj_to_on: Banki będę analizowały dochody na podstawie zaświadczeń o zatrudnieniu na drukach bankowych oraz potwierdzeń wpływów wynagrodzenia. W części banków istotne są tytuły przelewów.
@Szaj_to_on

Cześć. Mogę Cię wprowadzić w temat tak abyś zrozumiał wszystkie zasady i okoliczności związane z kredytem. Istnieje wiele kruczków i brak wiedzy często skutkuje podjęciem nie najlepszej decyzji. Twoją zdolność kredytowa zależy od maksymyalnej raty jaką możesz płacić na 25 lat. Wzór to Twoje zarobki pomniejszone o koszty utrzymania (1500 zł) podzielone na dwa= maksymalna rata. Daje to kwotę około 850 tysięcy złotych zdolności.

Ważnym aspektem jest zmienność oprocentowania kredytu, takie
Wzór to Twoje zarobki pomniejszone o koszty utrzymania (1500 zł) podzielone na dwa= maksymalna rata. Daje to kwotę około 850 tysięcy złotych zdolności.


Przestrzegam przed stosowaniem takich uproszczeń. Wprowadzają one w błąd, szczególnie w tym konkretnym przypadku.
@marcpol: zdaję sobie sprawę z uproszczenia, ale jako zrozumiały sposób na wytłumaczenie sposobu szacowania zdolności wskaźnik ten jest dość obiektywny i nie ma dużych odchyleń, szczególnie dla UoP. Oczywiście warto byłoby dopisać za każdym razem, że to tylko przybliżona wartość. Wcześniej mówiono o 100krotnośći zarobków, ale według mnie to jeszcze mniej miarodajny wskaźnik. Klienci często chcą szybko dostać konkretny przedział jeśli chodzi o zdolność, nie jest to jednak dokładna kwota która
zdaję sobie sprawę z uproszczenia, ale jako zrozumiały sposób na wytłumaczenie sposobu szacowania zdolności wskaźnik ten jest dość obiektywny i nie ma dużych odchyleń, szczególnie dla UoP.


@droetker4: Tak jak napisałem wcześniej wprowadza to w błąd. Świetnie obrazuje to przykład autora tematu, gdzie różnice w zdolności kredytowej między bankami będą ogromne.