Wpis z mikrobloga

Cześć, pytanie - właścicielka mieszkania, które wynajmuję - oświadczyła mi ostatnio, nawet nie zapytała czy mam czas itd., że w czwartek przyjdą ludzie oglądać to mieszkanie o 18, umowa kończy mi się za miesiąc, a wczoraj w dodatku dowiaduję się, że jeszcze kolejni w ten sam dzień o 20. Czy ona ma takie prawo? Czy to jest tylko i wyłącznie moja dobra wola, że ich wpuszczę? Bo dla mnie to jakaś kpina, bez pytania, oświadczenie, jeszcze kolejni o 20 xD w umowie nie ma takiego zapisu. Umowę do końca listopada mam.
#mieszkanie #wynajem #pytanie #prawo #nieruchomosci #deweloperka
  • 81
@siaraczi: Tylko i wyłącznie twoja dobra wola, że kogoś wpuścisz, nie masz takiego obowiązku, a już na pewno nie w sytuacji, kiedy wynajmujący popisuje się takim kompletnym brakiem wychowania, taktu i szacunku. Z drugiej strony jak nie będziesz w tej kwestii współpracował, to nie licz na dobrą wolę wynajmującego przy ewentualnych dyskusjach w kontekście rozliczeń i stanu mieszkania, gdy będziesz je zdawał. Ja bym zrobił tak: informujesz wynajmującą, że w czwartek
@siaraczi: zależy ile wpłaciłeś im kaucji, bo czasami warto pójść jednak na rękę. Może zaproponuj jej, że zrobisz aktualne zdjęcia mieszkania i jej wyślesz, by mogła przekazać dalej interesantom, a jakiekolwiek oglądanie zaproponuj jej w ostatnim tygodniu Twojego najmu. Jakby nie patrzeć ona chce pokazać mieszkanie totalnie obcym osobom, o których pewnie nic nie wie, a w mieszkaniu są Twoje osobiste rzeczy. W przypadku włamania i ich zniknięciu nawet nie będzie
@Karoleer: i co w związku z tym cytatem? Dla niektórych osób pewne zabrudzenia wynikają z eksploatacji mieszkania, a dla innych będą powodem do obcięcia kaucji. Nie bez powodu preferuje się białe/jasne ściany. Jeśli mieszkanie było oddane czyste, a najemca w ciągu x lat ani razu nie mył okien, piekarnika, okapu, itp., to mieszkanie nie jest zdane w takim samym stanie jak przy wynajmie. Zrobi Ci baba po złości i każe usunąć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@siaraczi: ja #!$%@? ja jak wynająłem mieszkanie to właścicieli przez 2 lata nie widziałem mimo że na rok była umowaXD jak się wyprowadzalem to pytali czy mógł by ktoś przyjść zobaczyć i jak by mnie nie było to czy wyrażam zgodę żeby oni to mieszkanie pokazali
@Karoleer: @UlanaGraszka: @fegwegw: @KromkaMistrz: @Drmscape2: Wysłałem jej sms'a z wiadomość! Cytuję "Dzień dobry, z tej strony Kuba. Co do oglądania mieszkania, nie zapytała Pani odnośnie terminu oglądania mieszkania czy MY się zgadzamy tylko postawiła przed faktem dokonanym. Co więcej mowa była o jednym kliencie a nagle wyskakuje Pani z innym, że o 20 kolejny przyjdzie. Każdy ma swoje zajęcia i tak się po prostu nie robi. Ja
@siaraczi: No to niech się nie zdziwi jak jej zwyczajnie nie wpuścisz, a jak będzie próbowała wejść używając swojego kompletu kluczy, to nagrywasz sytuację, dzwonisz na 997, mówisz, że sprawa dotyczy naruszenia miru domowego przez wynajmującego i masz po chwili wsparcie niebieskich, a wielka pani właścicielka problemy z art. 193 KK. xD 12 lat najmuję mieszkania, z wieloma wynajmującymi miałem styczność, w tym z niefajnymi zachowaniami, ale takiego chamstwa nie spotkałem.