Wpis z mikrobloga

Aktualizacja #zbieramnatesle

Ale najpierw, krótki segment z informacjami ze świata :P

- Cena jednej akcji Tesli wczoraj przekroczyła barierę 1000 USD (5000 USD pre split)
- tymsamym, wartość całej spółki przekroczyła 1 bilion dollarów (angielki 1 tryliard)
- Tesla przegoniła Facebooka i jest obecnie 6-tą firmą na świecie pod względem kapitalizacji: https://companiesmarketcap.com/
- Elon Musk, spowrotem jest najbogatszym człowiekiem na świecie wg Forbes'a (na papierze). Jego majątek jest obecnie wyceniany na ćwierć biliona dollarów (angielskie ćwierć tryliarda)

Ostatni update, był już ponad 6 miesięcy temu... . Dużo osób prosiło o wpis, więc oto on :)

Fakty:
- obecna wartość moich 134 akcji Tesli to ok 543 687 PLN
- ta kwota pozwoliła by mi zakupić wybraną Teslę, opłacić podatek i zostało by jeszcze ok 100 000 PLN.
- auta na razie nie kupuje. Tutaj tłumaczyłem dlaczego odkładam ten zakup raczej na rok 2023-2024
- Od ostatniego wpisu liczba posiadanych przez mnie akcji sumarycznie zmalała o ~1.884. Niestety na skutek pewnych wydarzeń, potrzebowałem zorganizować większą ilość gotówki... do tego stopnia, że musiałem nawet uszczknąć nieco z inwestycji w Teslę :( :(

Tym samym 17 maja, sprzedałem swoje akcje Tesli na Revolucie, tj. ~4.884 (nadal trzymając 132 w mBanku), mając w planach, później odkupić sprzedane akcje Tesli w mBanku, jak się nieco sytuacja uspokoi.

Sytuacja moja się nieco ustabilizowała, więc powoli znowu dokupuje... natomiast cena akcji Tesli mi utrudnia, bo ciągle rośnie :P

Czy jestem zły, że sprzedałem część akcji i potem poszły do góry? Nie. Tak się zdarza. W tej sytuacji dobrze, że było "skąd wyciągnąć" :) Przyznam nawet szczerze, że miałem wrażenie, że sam fakt potrzeby sprzedania nawet małej części akcji Tesli, tak mnie wkurzył, że spiąłem się jeszcze bardziej by ów problem rozwiązać szybciej, by już więcej razy nie musieć tego robić. Jak na razie wszystko więc jest w porządku :)

Logi

2021-04-01, 2021-01-09 - UZBIERANE, 2020-11-25, 2020-09-09, 2020-08-20, 2020-07-13, 2020-06-09, 2020-04-28, 2020-04-05, 2020-03-05, 2020-02-03, 2020-01-01, 2019-12-04, 2019-11-06, 2019-10-25, 2019-07-24, 2019-07-03, 2019-06-05, 2019-05-24

#tesla #samochody #elonmusk #modely #gielda #januszemotoryzacji #januszeinwestowania
anonimowy_programista - Aktualizacja #zbieramnatesle

Ale najpierw, krótki segment ...

źródło: comment_163525105815c6jSEaoNW2wKaJlSaHan.jpg

Pobierz
  • 57
@Decode: obecnie widzę bardzo mało alternatywnych inwestycji, które mają potencjał zrobić 10x w ciągu najbliższych 10 lat... a w dodatku takich, w których nie bałbym się trzymać ponad pół miliona złotych.

Nie twierdzę, że Tesla zrobi 10x... ale potrafię sobie wyobrazić przyszłość i splot wydarzeń potrzebny do tego, by się stało do tego czasu.

A co do inwestycji w inne aktywa... generalnie inwestuje tylko w rzeczy, które bardzo dobrze rozumiem i
@diogene: najprostszy sposób na oszczędzanie, to odkładanie zakupów w czasie. Zdziwilibyście się, jak badziewny teleon mam... jakieś Xiaomi za parę stówek :D Wymieniałem telefon ponad rok temu... chciałem kupić jakiegoś flagowca, wydać 4-5k PLNów... ale stwierdziłem, że wolę kupić coś prostego, taniego... a kupić sobie za tę kasę akcje Tesli. Obecnie te akcje są warte kilkadziesiąt tysięcy.... to jest właśnie koszt alternatywny, jaki mogłem ponieść kupując telefon, którego do końca nie
@KomentatorTramwajowy: po pierwsze... jedna osoba mogła wejść z kwotą 10k PLNów... a inna z drobnymi. Ja nie wchodziłem z kwotą 10k PLNów ;)

Po drugie... zbieram na Tesle a nie na dom/mieszkanie, nie na zagraniczne studia dla dzieci, nie na emeryturę... tylko na Teslę, której defacto nie potrzebuję, myśląc o niej wręcz jak o zabawce dla dużego chłopca :) Think about it for a second...
@anonimowy_programista: no czaje, czaje. Ja w 2013 bylem jednym z pierwszych ecommerce ktore akceptowaly BTC. Nawet wywiad byl z BBC xD Takie byly czasy w 2013. Ale nikt wtedy jeszcze nie slyszal od HODL tylko wszscy mowili o adopcji wiec wszystko bylo zamieniane na fiat na bieżąco. No bo nikt nie przypuszczal ze BTC bedzie tylko w gore. Kto to mogl przewidziec.

Tak czy inaczej, powodzenia z PZK. Przy 100tys zysków
@anonimowy_programista: Boję się, że wtedy realizując jakiś "milestone"
z jednej strony tak, ale jak mowisz, sam zauwazyles, ze to byl blad. Dla mnie to jest kasa, ktora moze lezec na koncie i 10 lat. Mam inne oszczednosci, wiec bede sie tylko patrzyl i najwyzej kupowal od czasu do czasu wiecej.