Wpis z mikrobloga

#zalesie #kodeksdrogowy #piratdrogowy #stopcham

Mirki, czy słusznie otrabilem auto, które podjechali mi na pasie rozbiegowym po tyłek i wyprzedziło w momencie kiedy sam zmieniałem pas? Kierowca zrobił to po tym jak włączyłem kierunek a linie oddzielająca pasy miałem między kołami. Wyminął mnie na grubość lusterka.
  • 11
Wyminął mnie na grubość lusterka

@cacum3: Pewnie chodziło o wyprzedził, bo gdyby cię wyminął to poruszałby się przeciwnie do twojego kierunku. Dla niektórych pas rozbiegowy to lawa i zamiast się konkretnie rozpędzić to przecinają nawet ciągłą aby wjechać, na prawy pas. Pozostaje pytanie, czy tak wolno się rozpędzałeś, czy typ za tobą tak szybko przyspieszał.
@niki_niki: jechałem zwawo - 90 konny diesel z turbo. Typ miał merca z większą ilością koni. tam jest rozbiegowy, który się potem kończy, lewy pas i mur. Sytuacja w mieście
@ruphert: kupie ojcu na gwiazdkę. U siebie mam. Tranilem bo facet na grubość lakieru wyprzedził kiedy ja zmieniałem pas. miasto to nie tor wyścigowy. Nie jeżdżę jak pierdoła ale też nie łamie przepisów.
@cacum3:

Art. 24.

1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:

kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cacum3:

Wyprzedzanie – manewr przejeżdżania obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku.


Wymijanie – według prawa o ruchu drogowym przejeżdżanie (przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w przeciwnym kierunku.