Wpis z mikrobloga

@ksath: Jarek to jest odrealniony. jemu sie wydaje ze 12k brutto to nikt nie zarabia a tymczasem w Warszawie to pensja zupelnie bez rewelacji i nierzadko ludzie zarabiaja 2 czy 3 razy wiecej w dobrych korpo na etacie. W takich Czechach wiedza ze ludzie potrafia lepiej zarobic i nie dosc ze 2 prog podatkowy jest duzo wyzszy (wysokosc 4 srednich krajowych x 12) to jeszcze automatycznie sie waloryzuje bo jest uzalezniony
@borjaki: XD Wystarczy wejść w jakiekolwiek statystki i te twoje fantazje się rozbijają jak domek z kart. Ja gdy zarabiałem około 20 tysięcy jako #!$%@? znałem bardzo mało osób, które miały więcej ode mnie. Dane tylko to potwierdzają. Więcej niż ja ma 2% społeczeństwa. Według ciebie to dużo? Od 2 do 6 tys – to są standardowe płace w Polsce (w tym pułapie mieści się >65% społeczeństwa).
  • 133
@ksath najgorzej bo poświęciłeś 5 lat życia żeby sie czegoś nauczyć zamiast pić pod budką z piwem i robic dzieci. Teraz zarabiasz a w oczach tych mend społecznych kradniesz. Takie mamy społeczeństwo debili i nieudaczników, którzy jak tylko komuś jest lepiej to z pewnością jest złodziej. Do tych tempych głów nie dociera ze oni widza tylko efekty pracy, a nje to ile trzeba sie namęczyć aby to uzyskać. Mentalne komusze społeczeństwo
@Katsukyun: czyli rozumiem ze bronisz progu ustawionego na skandalicznie niskim poziomie 120k brutto? Z tymi mniejszymi zarobkami po 40stce rozumiem ze tez powolujesz sie na statystyki( a co juz wyzej ustalismy nie sa one miarodajne) bo ja mam inne odczucia patrzac na firme w ktorej pracuje(Pharma IT). Czy w Czechach lub Rumunii maja jakis inny rozklad zamoznosci spoleczenstwa ze ich podatki sa duzo nizsze? To sa byle demoludy jak my wiec
Jaki procent Polaków żyje w dużych miastach? Polska to wieś i małe miasta. Twoi znajomi to nie cały kraj. To nie jest niewielka mniejszość.


@Katsukyun: Wiemy, gdyby było inaczej ten rząd by dawno upadł. A tak to trzyma się swietnie za ten ochłap w postaci dniówki przeciętnego managera wypłacanej w ramach 500+.

bo mi się zdarzyło lepiej zarabiać XD


@ksath: No zdarzyło się. Szkoda, że większość ludzi na swoje pensje
@ksath: No zdarzyło się. Szkoda, że większość ludzi na swoje pensje serio sobie w pełni zasłużyła. Pracując więcej, ciężej, mądrzej, dłużej, lepiej, szkoląc się i odmawiając przyjemności, inwestując pieniądze, czas i młodość w to aby dojść dalej. A w nagrodę dostajemy progresję podatkową. Bo w końcu nie wystarczy, że nasze 1772537140200 kilkukrotność 17 większości Polaków", należy doić dalej


@ImYourPastClaire: no wlasnie to jest najwieksza beka jak pis mowi o tej
@borjaki: Nie, nie bronię. Gdzie napisałem coś, co by na to wskazywało? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu opisuję realia w przeciwieństwie do ciebie. Nic nie ustaliliśmy. Statystyka to statyka i się jej trzymaj, marny wykopku. Twoja firma to nie jest żaden wyznacznik. Żyjesz w bańce, którą bierzesz za standard. W polsce podatki są niższe niż w Czechach. Jeśli chodzi o Rumunię to już zależy, bo różni
@maczeta31: Kop dalej to się dowiesz, że byłem (i częściowo nadal jestem) sexworkerem. Z tego chyba jestem tutaj najbardziej znany.

Podane przez ciebie zawody to były próby wyrwania się z tej sytuacji. Póki co bezskutecznie.