Wpis z mikrobloga

#afera #szczepienia #covid19 #mensa
Właśnie odkryłam, że #mensa wymaga zaświadczenia o szczepieniu do uczestnictwa w teście IQ - a przynajmniej wymagała do 31.08., bo na stronie nie ma żadnych informacji o stanie obecnym. Uważam to za skandaliczne zachowanie, nieprzystające tej instytucji i bezpośrednio dyskryminujące ludzi za ich podobno wolny wybór. Jest jednak pewien efekt uboczny tego skandalicznego zachowania, który mnie ciekawi, i to niezależnie od tego, czy przyniesie on taki rezultat, jakiego się spodziewam, czy może wręcz przeciwnie. Otóż bardzo chciałabym wiedzieć, czy Stowarzyszenie Mensa Polska publikuje cyklicznie wyniki swoich testów, a konkretnie np. rozkład poszczególnych wyników IQ zdających, który powinien mieć przynajmniej częściową formę rozkładu Gaussa (zakładając, że najmniej inteligentne osoby raczej rzadko podchodzą do tego typu testów). Ciekawi mnie po pierwsze samo porównanie średniego wyniku ostatnich testów (do których byli dopuszczani wyłącznie zaszczepieni) ze średnim wynikiem w poprzednich latach, a po drugie porównanie właśnie rozkładu poszczególnych wyników w porównaniu z ich rozkładem przed ograniczeniem dostępu do testów dla osób niezaszczepionych.

Pozwolę sobie zawołać @Watchdog_Polska, może moglibyście coś doradzić? Czy Mensa Polska podpada w ogóle pod jakieś ustawy o dostępie do informacji? Czy byłoby możliwe uzyskanie od nich informacji o tych wynikach?

A może jest jakieś miejsce, w którym te informacje są już publicznie dostępne? Jeśli ktoś zna takie miejsce, bardzo proszę o namiary.
uczalka - #afera #szczepienia #covid19 #mensa
Właśnie odkryłam, że #mensa wymaga zaś...

źródło: comment_1634218443hFWJEuKMQQ54iDXC7VvRSn.jpg

Pobierz
  • 11
@wrzesien:

Może wiesz co stoi za taką decyzją stowarzyszenia?

Nie wiem, od dawna nie udzielam się w SMP, nie jestem i nie byłem też nigdy osobą tam decyzyjną,
Osobiście uważam taką decyzję za dyskryminującą i nieuzasadnioną. I jest mi z jej powodu zwyczajnie przykro.

Mensa od zawsze opierała się na pozyskaniu odpowiedniego wyniku w teście IQ. A nie na warunkach dodatkowych typu zaszczepienie się przeciw chorobie x albo y albo
@uczalka:

ale jeśli Mensa podejmuje takie decyzje, to ja też już nie wiem, czy chcę do Mensy. Ech.

Mimo wszystko zachęcam, bo to in gremio zbiorowisko wspaniałych, ciekawych ludzi, z którymi przeżyłem wiele pięknych chwil. Chociaż [OSTROŻNIE] - na portalu elity internetów wykop peel (a dokładnie jej toksycznej części) przynależność do tej organizacji to z jakiejś bliżej niesprecyzowanej przyczyny powód do wstydu. Chociaż tym bym się specjalnie nie przejmował, bo jutro