Wpis z mikrobloga

Jaka drukarkę mogę wybrać, żeby była względnie tania w zakupie i eksploatacji? Drukowane jest może 10 stron tygodniowo, zależy mi na tym, żeby przy zmianie tuszy nie trzeba było wyrzucać drukarki i kupować nowej. Brother obecnie przebija rekordy cenowe.

Może być wyłącznie czerń. Nie zależy mi na kolorze. Nawet lepiej będzie, żeby sie nie martwić o inne tusze.

#drukarki #drukowanie #komputery
KubaJam - Jaka drukarkę mogę wybrać, żeby była względnie tania w zakupie i eksploatac...

źródło: comment_1634057057kkvsNnytn9GkmkRdR8caTs.jpg

Pobierz
  • 12
@KubaJam: powiem tak, też chciałęm tanią drukarke kupiłem jakiegoś laserjeta od hp i po kilku drukowaniach prawie ją #!$%@?łem przez okno, chcesz oddam za 100zł. jak poszukam to pewnie też paragon znajde ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@admin-pologne: O! To jest właśnie chyba coś o czym można myśleć. Na zamiennikach tonerów działa bez zarzutów? Przy tak znikomym drukowaniu nie będzie problemów? Przyznał szczerze, nigdy nie miałem drukarki laserowej i nie wiem czy tonery przysychaja jak tusze w ateamentowkach?
@KubaJam: drukarki laserowe są świetne do nieregularnego drukowania - nic nie zasycha. xerox polecany powyżej ładnie śmigana zamiennikach ( u mnie to ok 130 zł). Tańsze w eksploatacji, ale droższe w zakupie są Brothery laserowe (ale tam raz na jakiś czas trzeba wymienić też bęben). Polecam np taką, jeśli nie potrzebujesz skanera ani WiFi:

https://www.drtusz.pl/urzadzenia-laserowe-drukarka-brother-hl-1110-p-5137.html

Gdybyś miał więcej pytań - wołaj
DrTusz
@drtusz: Dzięki bardzo za pomoc. Czy zamiennik w takiej drukarce się sprawdza? Nie pieprzy się jak atramentowa przy zamiennikach? Mam 2 DCP-J105, a trzecia popsułem właśnie zamiennikami.

A ta HP p2055d? Może to jest tez myśl? Nie zależy mi ani na wifi ani skanerze.
@KubaJam: Tylko HP -> P2015, P2055, P3005 -> literki na końcu nazwy D-dupleks, N -network (karta sieciowa LAN) imo warto mieć na wyposażeniu bo czasem się przydaje. Tonery ogólnodostępne za grosze, drukarki nie do zajechania, np do P3005 kupić za 60zł toner 51X na 12'000 stron i starczy do końca życia .
Ani brother ani xerox nie pozwala na drukowanie tak tanio.
@KubaJam zamienniki nie wpływają na żywotność drukarki. Chyba, że wybierasz kiepskiej jakości, które np. brudzą, zapychają. Jeśli chodzi o zamienniki ode mnie, to zawsze daję gwarancję i mogę zapewnić, że nie psują drukarki. :)