Wpis z mikrobloga

Czesc,

Mam taki problem, mialem robiony remont i kupiłem sobie do internetu i tv takie gniazdko no bo wygladało fajnie, pasujace do ramki no człlwiek myslal, ze zrobil dobrze.
Internet działa po kablu normalnie natomiast tv nie - nie wyszukuje kanałów. Zawołałe fachowca z toya by sprawdził i zerknął i mówi - no złe gniazdko i musimy my załozyc swoje takie jak było kiedys - problem w tym ze ja pamieam gniazdo jakie załozyly mi kiedys i była to ochydna wystająca puszka. Mówił, ze z obecnym gniazdkiem albo tv albo internet nie da sie obu.ALe jak odlaczylem internet to tv dalej nie wyszukiwało. Czy moge szukać jakiegoś rozwiązania aby mi działało czy jestem skazany by przyszli i mi rozwalili gniazdko i zrobili swoje?

Zdjęcie poglądowe jakie gniazdko ja kupiłem. I jak wygladało to przed remontem
#kablowka #internet #toya #elektryka #telewizja
dizlly - Czesc, 

Mam taki problem, mialem robiony remont i kupiłem sobie do intern...

źródło: comment_1633972845gSZuouCfLmsntfy1JKETs5.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
Obecnie nie mam nic podlaczone. Mam przykrecony tylko kabel do wejscia z napisem SAT i internet dziala.Tv ani rusz.
  • Odpowiedz
@dizlly: "kupiłem sobie do internetu i tv takie gniazdko" <- kupiłeś puszkę z radiem, tv i satelitą, a nie internetem. Kanał tv pewnie masz tam gdzie jest podpisane satelita a nie tv.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dizlly: to gniazdo co masz jest ok, ale tylko jedno wyjście SAT ci potrzebne żeby sobie podłączyć wszystkoi tylko tam jest ok sygnał. Gniazdo z bolcem jest filtrowane przez gniazdko ścienne ale dla sygnału z tv naziemnej. I to chyba tylko tv naziemnej analogowej. Zabytek.

Dekoder na wsuwany kabel? Dziwne, ale wystarczy adapter na gwint, po prostu kable wsuwane mają gorsze parametry niż gwintowane i tego się nie stosuje już
  • Odpowiedz
@dizlly: a masz lutownicę do tego wtyku z bolcem? bo ja sobie naiwny tak kupiłem i się okazało, że to nie jest tak, że z jednej strony wciskasz "drut" a z drugiej masz bolec :-)
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: @dizlly: Podsumowując: gniazdko zostaje w ścianie, potem kabel w SAT i dajesz od razu splitera (najlepiej DATA i R/TV), na spliterze masz rodzielenie tak, że jeden kabel leci to dekodera (ale musisz mieć końcówki odpowiednie), zaś drugi kabel z internetem.

Pytanie do @elf_pszeniczny: na ile spliter dedykowany (Data + RTV) jest lepszy od zwykłego?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TheUlisses: potwierdzam, dokładnie tak

na ile spliter dedykowany (Data + RTV) jest lepszy od zwykłego


Zwykły czyli jaki? Co tylko sygnał tv kopiuje? Fachowcy zawsze dają splitter tv / data, zapewne m.in. na parametry sygnału, które zwykły mógłby nie przenosić. I zwykły chyba nie ma izolacji galwanizacznej.

O detale nie pytaj, nie moja branża
  • Odpowiedz