Wpis z mikrobloga

@zibizz1: z tego co zasłyszałem, to taka mała Dubaiska JDG nie musi prowadzic ewidencji przychodów i rozchodów. nie ma podatku, jest licencja na prowadzenie działalności (stała kwota co 1000zł / mc nie przekracza ). Skoro nie ma ewidencji przychodów to w PIT deklaruje zarobki z zagranicy, a skarbówka nie ma jak zweryfikować kwoty zadeklarowanej.

Tak się zastanawiam by nie musieć przejmować się Nowym Wałem i tym czy zmiany mnie dotyczą, czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pdpacek: no jak np masz auto za 300tys i chałupę za milion i nie masz papierów że to np otrzymane darowizny a przez ostatnie 10 lat w PITach masz w sumie 300tys dochodu no to US może założyć że masz z milion nieudokumentowanych przychodów i każe ci wpłacić 750tys. Tylko trzeba jeszcze mieć życzliwych ludzi żeby bo takie coś mogło się wydarzyć.
Skoro nie ma ewidencji przychodów to w PIT deklaruje zarobki z zagranicy, a skarbówka nie ma jak zweryfikować kwoty zadeklarowanej.


@pdpacek: xD
mam lepszy pomysł: prowadź działalność gospodarczą w Polsce i nie prowadź księgi przychodów i rozchodów. Też nie będą mieli jak zweryfikować?
Stwierdzą, że masz rezydencję podatkową w Polsce, nie masz zagranicznego zakładu i doszacują ci dochód na twoją niekorzyść, a ty nie będziesz miał jak się bronić, bo nie
@pdpacek rozważałem ten kierunek, ale jednak odpuściłem.
Po pierwsze, nie jdg tylko spółkę. Po drugie, nie płacisz tam oczywiście podatku dochodowego, ale pamiętaj, że cały czas jesteś polskim rezydentem, więc musisz się z wszystkiego ładnie wyspowiadać w picie.
Mirek @zibizz1 ma rację, że taki scenariusz jest możliwy. Jeśli chcesz uniknąć płacenia PITu, to raczej trzeba opuścić polski #!$%@?łek.
Natomiast napisz do mnie na priv, bo być może będę w stanie pomóc Ci