Wpis z mikrobloga

Jaka wilgoć, jaki wylot, co ty wygadujesz? XD

Postawiłeś suszarkę z wyrzutem powietrza na zewnątrz w łazience? XD xD xD

Obecne suszarki są kondensacyjne z pompa ciepła, żadnego wilgotnego powietrza nie wyrzucają.


@RozowaZielonka: Koluniu mam suszarkę z pompą klasy A+++ a mimo to z tyłu suszarki masz wylot z którego leci wilgotne powietrze - suszarka to nie jest zamknięty obieg. Po prostu część wody się nie skrapla tylko leci na łazienkę
  • Odpowiedz
@itolek100: Typie klasa pompy ciepła jest wprost skorelowana z klasą energetyczną, wyższy COP pompy to wyższa klasa - o ile wiesz o czym piszę.

A co do wilgoci to nie ma szans żeby suszarka nie generowała wilgoci do pomieszczenia bo nie ma na świecie suszarki o wydajności skraplania 100%. Typowa suszarka to max klasa B więc nie gadaj głupot, że suszarka zatrzymuje całą wilgoć
kobiaszu - @itolek100: Typie klasa pompy ciepła jest wprost skorelowana z klasą energ...

źródło: comment_1633687970BAR6iOvD7T9wJcQedPbeAX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kobiaszu: A ja suszarką jestem mocno rozczarowany. Z tego powodu że wielu rzeczy suszyć w niej nie można bo się kurczą :/ tshirty odpadają, bluzy tez jak z młodszego brata wyglądają i kilka innych typów ubrań tez
  • Odpowiedz
jakoś nie zauważyłem żadnych skroplin, wilgoci w lazience. A odprowadzanie wilgoci jest bardzk słabe


@itolek100: No bo normalnie nie jest to żaden problem. Wilgoć z suszarki zauważysz jak masz już bardzo wilgotne powietrze w pomieszczeniu bo np. brałeś prysznic i powietrze nie jest już w stanie przyjąć więcej wilgoci.

Jeżeli nadal nie wierzysz to weź cokolwiek zimnego z lodówki i przyłóż do wylotu suszarki z tyłu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@enzojabol:

A ja suszarką jestem mocno rozczarowany. Z tego powodu że wielu rzeczy suszyć w niej nie można bo się kurczą :/ tshirty odpadają, bluzy tez jak z młodszego brata wyglądają i kilka innych typów ubrań tez


Od trzech lat używam suszarki i ładuję do niej dosłownie 99% ubrań. Jak dotąd skurczenie zauważyłem na jednych spodenkach i być może jednym swetrze (ale to ostatnie to mógł być rozrost bebzona).

To że
  • Odpowiedz
ale jakie są plusy tego? Napisz coś więcej.


@r5678:
1. Nie trzeba rozwieszać ciuchów na drucianej suszarce, suszenie pełnego załadunku trwa max 2-3 godziny
2. Większości ubrań po suszeniu nie trzeba prasować
3. Brak kłaków na ubraniach
4. Wszystkie ręczniki, swetry, bluzy są miękkie w dotyku po suszeniu
5. Jak masz w domu psa to wyciągnie ci całą sierść z ciuchów
  • Odpowiedz
@kobiaszu: dzięki. Ale mi jednak nie potrzebne w sensie że nie narzekam na samą pralkę i te argumenty nie przemawiają do mnie do tego stopnia aby wydawać hajs na coś takiego. Zmywarka to się zgodzę ma dużo plusów i warto ale tutaj nie widzę.
W każdym razie jak jesteś zadowolony to spoko ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@kobiaszu wrzucasz wszystkie ubrania do suszarki? Część moich ma na metce "nie suszyć w suszarce bębnowej", ale słyszałam już żeby niekoniecznie się tym przejmować i szukam opinii
  • Odpowiedz
@ulkaaa: Jak masz super delikatne rzeczy to masz specjalne programy z małym załadunkiem i mniejszą temperaturą. Generalnie to większość ciuchów wrzucam jak leci i jest ok - ważne żeby nie ładować do suszarki pod sam sufit bo wtedy pranie się zbija i masz miejsca gdzie ciuchy są przegrzane albo całkowicie zimne.

Jak masz pralkę 8kg i suszarkę 9kg to nie powinnaś mieć problemu z przeładowaniem
  • Odpowiedz