Wpis z mikrobloga

@yolow71: No i? TSH 5 to żadne zmartwienie.
Trzeba teraz zrobić FT3, FT4, T3, T4, ATPO, ATG, kortyzol, testosteron, B12, D, Żelazo, ferrytyne.
Powinno się zrobić jod z moczu ale to jedno badanie już kosztuje 250zl więc powinieneś zrobić próbę skórną jodową aby w ogólny sposób stwierdzic czy masz niedobór jodu. Dodatkowo selen. Tez drogie badanie. Tych dwóch nie ma w żadnym pakiecie ale przy problemach z TSH nalezy oznaczyć dla
@yolow71: Czyli uciales wyniki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Masz już FT3 i FT4 i to spokojnie w normie a do tego ATPO w miare nisko czyli masz subkliniczną niedoczynność tarczycy. Witaj w klubie :)
Obstawiam że dostaniesz Euthyrox w ilości 50.
Wołaj jesli endo powie cokolwiek innego albo zleci dodatkowe badania w co osobiście nie wierzę.

EDIT: USG obowiązkowe tak jak pisze @ElGecko
TSH 20 to już
@yolow71: Przy łagodnej subklinicznej niedoczynności będziesz brał tabletki i tyle. Równie dobrze możesz płakać, że trzeba jeść albo robić siku xD Jedyny przypał to śniadania, bo leki bierze się na czczo i minimum 30 min nie można jeść.
@Bigbluee: mam jeszcze podwyzszony cholesterol. Trzymasz jakąś dietę?


@yolow71: Tez mam podwyższony bo tak to się objawia ale tym sie nie przejmuj bo normy cholesterolowe sa sztucznie obnizone. Jeśli nie masz cholesterolu powyżej 300 to nie masz sie czym przejmować.
@yolow71: A i ljeszcze jednmo czego nie dowiesz sie od lekarza na pewno. Cholesterol we krwii to jest cholesterol produkowany przez organizm. Organizm potrzebuje dana ilosc cholesterolu i BASTA. Jeśli nie dostarczysz go z pokarmem bo masz MITYCZNĄ DIETĘ, to organizm sam go sobie wyprodukuje zwiekszajac przez to jego poziom we krwii. Jeśli Dostarczysz go więcej niż potrzeba, to organizm pobierze go z pokarmu i obniży się jego pozim we krwii.
@Bigbluee: a mozesz mi napisac (moze byc na pw jesli wolisz), jakie masz/miales objawy problemow z tarczycą poza zmęczeniem?
w ogole bardzo dziekuje za informacje ktore mi tu przekazales, pokrzepiles mnie na duchu
@Bigbluee: a mozesz mi napisac (moze byc na pw jesli wolisz), jakie masz/miales objawy problemow z tarczycą poza zmęczeniem?

w ogole bardzo dziekuje za informacje ktore mi tu przekazales, pokrzepiles mnie na duchu


@yolow71: Nie mialem żadnych objawów i nie mam do dzisiaj. Podwyzszone TSH wyszło na profilaktycznych badaniach jakie robie raz w roku. Podejrzewam, ze nie mam żadnych objawów bo wszystkie pozostałe pierwiastki i hormony jakie poznej zbadałem mam
@yolow71: tak się kończy robienie profilaktycznych badań hormonalnych, najpewniej nic ci nie jest.


@baran_ofiarny: Tarczyca jest papierkiem lakmusowym tego co dzieje się w organizmie. Żeby wymienic od czego zalezy "praca tarczycy", to trzeba by przynajmniej 20 wierszy i to właśnie prawie w całości zbadałem i wyszło że wszystko jest dobrze POZA witaminą D, której poziom miałem 19 co jest ekstremalnie nisko i to też przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia.
@Bigbluee

Obstawiam że dostaniesz Euthyrox w ilości 50.


@yolow71

stan przedcukrzycowy :( euthyrox 50ug i siofor, dieta o niskim IG, min 3h sportu w tyg


Czyli standardowo wrzucony euthyrox i to w dawce jaką już Ci powiedziałem sam wcześniej że będziesz miał bo to taki Autoreply endokrynologów. ZIOBRO zaskoczenia, ziobro leczenia, ziobro diagnostyki.

Stan przedcukrzycowy hmm no masz wysoko bo 94 ale nie ma tam wyniku naczczo wiec nie wiadomo tak naprawde
Jeśli Dostarczysz go


@yolow71: Tu tylko jeden z artykułów naukowych na temat zaleznosci wit D i hormonów tarczycy. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3921055/
To tylko JEDNA ze zmiennych pokazująca że przy zabirzeniu hormonów tarczycy, nalezy zrobic naprawde bardzo szeroko zakrojoną morfologię.
Czy endo o tym wiedzą? Powinni, chyba że spali na zajęciach albo im sie nie chce i zapisuja euthyrox bo nikt nie protestuje a pacjent sie nie zna i zadowolony wychodzi z tabsami z