Wpis z mikrobloga

Drodzy #programista15k z #b2b którzy wystawiają faktury w EUR/USD. Używacie może #revolut albo #aion jako kont firmowych?

Szukam miejsca gdzie mogę dostawać przelewy zagraniczne od kontrahentów i bezpośrednio przewalutowywać je w bezpieczny sposób. Nie musi być za darmo. Polecacie coś?
  • 13
@Trinmix: konto walutowe w dowolnym banku. Banki zaczaiły się że wszyscy uciekają do kantorów internetowych i mają swoje kantory. Kiedyś było kupno i sprzedaż dla wszystkich a teraz pokazują kurs średni i każdy klient ma indywidualny spread, taki jak sobie wynegocjuje. Im więcej wymienia tym lepszy. Nadal trochę brakuje do revoluta ale nie jest to co kiedyś było. Tylko żeby na takie indywidualne warunki wskoczyć trzeba za jednym razem wymieniać minimum
Tylko żeby na takie indywidualne warunki wskoczyć trzeba za jednym razem wymieniać minimum 10tys EUR/USD


@zibizz1: nie trzeba, mozna wymieniac mniej a co jakis czas
  • 0
@kampar: @rtg_:
I jak to wyglada w praktyce?
Dostajecie przelew w eur na konto firmowe.
Potem przelewacie na prywatne w aliorze, następnie przewalutowanie w kantorze i na aliorowe konto w pln?
Wszystko jest natychmiastowe? Coś trzeba płacić za przelewy wewnętrzne albo ten kantor?
@Trinmix: konto euro w kantorze jest moim firmowym więc tam dostaję kasę i mogę natychmiastowo przewalutować tam lub po trochę lepszym kursie na walutomat.pl. Potem przelewam złotówki na drugie firmowe i prywatne. Za kantor nic jeszcze nie zapłaciłem, zarabiają na spreadzie. Przelewy wewnątrz aliora i Alior kantor są natychmiastowe.
Wszystko jest natychmiastowe? Coś trzeba płacić za przelewy wewnętrzne albo ten kantor?


@Trinmix: sa natychmiastowe i darmowe. mozesz dostawac nawet na konto w kantorze firmowym - ja tak robie, bo tam konta walutowe sa za darmo, a w zwyklym firmowym aliorze nie