Wpis z mikrobloga

Wyczuwam aferę w powietrzu.

Czy polski importer zabawek z Chin może na życzenie klienta pokazać deklaracje zgodności CE? Jakis czas temu moja córka dostała zabawkę z Allegro która śmierdziała chemia, a gwizdki które były w zestawie miały tak chemiczny smak ze nie mogłam się tego później pozbyć z ust.
Importer nie chce przekazać mi deklaracji zgodności.
Pyta ciagle o coś nowego, gdzie była zakupiona zabawka, nick sprzedawcy, mój nick na Allegro itd.

Pytalam już na jakiejś infolinii gdzie zgłosić sprawę, mówili mi ze do inspekcji handlowej natomiast inspekcja napisała Że nie do nich tylko to urzędu ochrony konsumenta ponieważ oni nie sprawdzają zabawek na życzenie i podejrzenie klienta wiec znowu w urzędzie konsumenta bede szukać dalszych informacji.

Macie jakieś pomysły co dalej i co byście zrobili?
Wszystkie rady będą cenne bo się nie znam na tych sprawach

#uokik #inspekcjahandlowa #zabawki #chiny #urzad #chemia #dzieci
  • 5
Czy polski importer zabawek z Chin może na życzenie klienta pokazać deklaracje zgodności CE?


@jabadabadupka:
Każdy produkt powinien być nim oznaczony (znakiem CE) i to oznacza, że ta dokumentacja (przynajmniej w teorii) powinna istnieć.

Jeżeli dokumentacja się zgadza, ale deklaracja ta jest fikcyjna i produkt nie spełnia norm to musisz to udowodnić np. przeprowadzić stosowne badania we własnym zakresie.

W praktyce dopóki nie stanie się nic poważnego to jest "wolna amerykanka"
@LaurenceFass: Zabawka była oznakowana znakiem CE jednak jej zapach i „smak” wzudza wiele watpliowsci a importer już dwa miesiące mnie zbywa i nie chce pokazać mi dokumentu… mam podejrzenie ze znak „CE” został tylko wydrukowany dla świetego spokoju