Wpis z mikrobloga

Co polecacie na pierwszy motocykl? :) Generalnie dość uniwersalny, bo planuję nim jeździć po mieście, obwodnica, czasami jakaś dłuższa trasa, ale też żeby podszkolić swoje umiejętności chciałbym pojeździć np. po torze.

Podobają mi się sportowe, ale nie sądzę, żeby >100 koni było rozsądne na początek. Wsiadłem niedawno na Thundercata i fajne moto, ale umiejętności nie są na poziomie tego moto.

#motocykle
  • 10
@RonnieO po pierwsze nie kupuj sporta, bo będziesz miał ciężej załapać odpowiednie obchodzenie się z maszyną i podstawowe manewry przez pozycje sportową. Moc 60-100KM będzie ok. Pojemność maks 750 w przypadku Suzuki Inazumy na przykład. Maks sportowe to maszyny jak CBRF4i lub CBR650R. A najlepiej kup nakeda z owiewka BandiS, Fazer, Hornet S. Będziesz miał wygodne moto, które łatwo kupić, a zapewnia ochronę przed wiatrem na obwodnicy. Następnie kupujesz nowe sportowe (jak
@RonnieO: fz6 w wersji naked lub z owiewkami, z wysoką szybą lub er6f (roczniki świeższe i niezbyt drogie, tylko nie wiem jak gabaryty pojazdu, bo kochają go kobiety), oba modele z ABSem kupuj, po co? bo w awaryjnej (niespodziewanej) sytuacji, gdy nie masz czasu na myślenie jak dozować hamulec, ABS Ci bardzo pomoże, walisz heble na max i po wszystkim dziękujesz sobie, że wybrałeś moto z ABS. W przypadku braku ABS
@RonnieO: Poszukiwany przez ciebie typ motocykla to chyba sportowo - turystyczny, ale musisz zwrócić uwagę na szerokość kierownicy, bo im szersza, tym gorzej w mieście. Ogólnie motocykle są bardzo mało uniwersalnymi maszynami. To zależy też co rozumiesz jako "dłuższą trasę", bo dla jednych to jest 100km, a dla drugich 1000. W tym pierwszym przypadku typ motocykla nie ma znaczenia. Unikaj sportów.