Wpis z mikrobloga

Składał ktoś sam szafę pax z Ikei? Wielka kolubryna modułowa, niby nic ale kiedyś skręcałem z bratem komandora w sypialni u starych i co było #!$%@? żeby to wypoziomować żeby się przesuwne drzwi dobrze przesuwały to masakra. Dlatego zastanawiam się czy nie wziąć gazmajstrow do zamontowania tego ale kurde 15% wartości szafy to tak średnio że tak powiem.

#ikea #remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@John_Clin: Ekipę do paxa? Chłopie. Mam w przdpokoju #!$%@? 2 x 2,3m, to są do skręcenia jedynie prostokątne korpusy i drzwi do osadzenia, łatwiej się to skleca niż chociażby kallaxa czy malm. Więcej zajęło mi przymocowanie ich do ściany niż samo składanie. Dasz radę na luziku.
@John_Clin taa a co? Jeśli podłoga równa to nie powinno być problemów. Przykręciłem też do ściany oraz sąsiednie ze sobą - to stabilizuje korpus bo jednak jest dość wiotki i robi się niego beczka.
Rużowy trochę pomagał.
@John_Clin: ja brałem do montażu majstrów co mi kuchnie z ikea skręcali. Wziąłem ich dlatego bo elegancko wyfrezowali mi dół szafy pod listwy. Jak mi sie szafa kiedyś znudzi to listwy zawsze będą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@miecz_przeznaczenia: @63274682374: @kolegamichaua: @czarny_i_zly: @cedric: @lubiemeble: widzę, że mieliście już do czynienia z szafą PAX, a ja mam pytanko bo posiadam traumę ze składania szafy od BRW.
Czy Paxa można złożyć bez żadnego problemu w pionie czy potrzeba do tego fachowego doświadczenia? Przedpokój i pokój na tyle mały, że na 99% nie uda się złożyć na podłodze i podnieść do góry. Wysokość pomieszczenia około 244 cm,
Przedpokój i pokój na tyle mały, że na 99% nie uda się złożyć na podłodze i podnieść do góry. Wysokość pomieszczenia około 244 cm, interesuje mnie ten najwyższy model.


@R__R: o mam ten sam problem, też nie bardzo wiem jak uda nam się tą szafę skręcić..
@R__R: Nie skręcałem PAXa w pionie, ale myślę, że jest to wykonalne, jedynie z maskownicą dolną (przy podłodze) może być problem, bo z tego co pamiętam ryglowanie jest od spodu, a mocuje się ją do boków szafy, musiałbyś przechylić szafę na drzwi, położyć się na podłodze, sięgnąć pod szafę i przykręcić mocowanie.
Czy Paxa można złożyć bez żadnego problemu w pionie


@R__R: Bez problemu, masz nawet w instrukcji wszystko opisane. Montujesz dół, potem jedną stronę, górę i kolejne strony (o ile dobrze pamiętam kolejność). Najlepiej składać w dwie osoby bo samemu będziesz się męczył z trzymaniem, podpieraniem i celowaniem w otwory. Jest oczywiście mniej wygodnie niż na podłodze (chociażby przy przybijaniu þlyty na plecy), ale jak najbardziej "zgodnie ze sztuką" - przewidziane przez
@John_Clin: Składałem 2 metry na 4 metry. Najgorzej było z lustrami i szybami bo ciężkie gowno a trzeba było jednocześnie z dwóch stron tymi framugami zamknąć. Jakoś oparłem o ścianę cały stelaż i dalem radę. Ale ktoś chudy może mieć problem (196 cm 120 kg here) poza tym wszystko można wykonać samemu bez problemu. Najgorsze te lustra właściwie
@Sansiwiera: Z tego co pamiętam są części mocujące i wkręty, którymi się je przykręca do korpusu, ale kołki i wkręty mocujące do ściany już we własnym zakresie


@imperator_tufutufu: Tak jak piszesz. Są maskownice w zestawie ale trzeba kupić kołki i wkręty. Przydatne są też zaciski stolarskie jak ktoś nie ma równej ściany żeby połączyć moduły bo uciekają.