Wpis z mikrobloga

Przynajmniej raz w roku jeżdżę z UK, do Polski autem. Rok w rok jestem w szoku jak zachowują się polscy kierowcy na drogach, szczególnie na autostradach, gdy tylko minę znak informujący o wjeździe do Polski to kierowcy zachowują się jak po dużej dawce narkotyków, nawet w Niemczech gdzie nie ma jako takiego limitu prędkości kierowcy jeżdżą wolniej i bezpieczniej. A4 od Zgorzelca, 150km/h to mało, już na zderzaku siedzi jakiś psychopata w Skodzie, mimo to że widzi że wyprzedzam to miga światłami a ja czuję się jak na jakiejś wiejskiej dyskotece, kilkanaście kilometrów później wyprzedzają się ciężarówki, chwilę schodzi, ja to rozumiem, czekam ładnie z dość dużym odstępem ale.. w Polsce nie ma czegoś takiego jak odstęp bo w to miejsce prawym pasem za chwilkę wbije się pan ultra spieszący się z Audi A5, zwężenie pasów lewy do 1,8m +/-, prawy ponad 2.0m, wiadomo ciężarówka nie bardzo tam wejdzie więc zajmuje kawałek lewego, czaicie że jakiś Janusz wyprzedził wszystkich lewym pasem, mimo to że ciężarówka zajmowała drogę, nie było przejazdu, a on przez 10 minut bawił się LEDowymi długimi mimo to że każdy z IQ powyżej 20 zauważyłby że nie ma miejsca. Różnica między UK, zachodem to jakaś przepaść, nie wspominając już o wyprzedzaniu w tak bardzo niebezpiecznych miejscach że nie potrafiłem pojąć jak można tak ryzykować, limity prędkości w Polsce nie obowiązują, są traktowane raczej jako "sugerowane". Mógłbym wymieniać przykłady polskiego idiotyzmu na drogach bez końca, ale dużo takich jest na kanałach yt. Chciałbym zobaczyć reakcję Anglików po tygodniu poruszania się po Polsce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#uk #polskiedrogi #autostradypolska
  • 56
@m0liii: No polscy kierowcy to patologia, ale trochę z innej beczki to mnie zawsze zastanawia ze w uk nie ma takiej znakozy jak w Polsce (ze każde najmniejsze gowno oznakowane, przy każdym remoncie tylko dokładane znaków i na #!$%@? to, skoro to tylko rozprasza? Szwagier znaki produkuje to w przetargu trzeba umieścić? Bo chyba to jedyne wytłumaczenie). Tak samo jak polowanie w Polsce na ludzi nieprzechodachch na pasach i #!$%@? mandatów,
shelby0153 - @m0liii: No polscy kierowcy to patologia, ale trochę z innej beczki to m...

źródło: comment_16324054039RnU3u7YoKdFFz9bNcH5Jz.jpg

Pobierz
@chemik_kieszyk co za zjeb układał ten ranking że Wolska jest wyżej niż np. Włochy albo Francja? Autentycznie się bałem jechać taxi w Rzymie, a w Paryżu żałowałem że wypożyczyliśmy auto, bo tam na serio trzeba mieć oczy dookoła głowy. Wtf
@m0liii: tak jest, ale to jest głównie spuścizna prlu i wyznawcy partii pokroju pisu (czyli procedury to nie dla mnie, czy jadę autem, czy lecę samolotem, czy odpowiadam za budżet państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Ale w większych miastach i ich podmieściach wygląda to zupełnie inaczej, to już kultura jazdy bliższa zachodniej. Ale strach udać się na jakieś zadupia.