Wpis z mikrobloga

Siema Mirki z #dzialalnoscgospodarcza i #programowanie - od listopada zakładam swoją JDG i może uda mi się dostać od kogoś z doświadczeniem info do polecanych polis OC w IT?
Napisałem już do dwóch towarzystw, ale na pewno ktoś już przez to przechodził i ma coś godnego polecania?

Wiem, że to kwestia indywidualna (kwestia klientów i rodzaju działalności) - mimo wszystko będę wdzięczny za tipy.

Działam w automatyce, klient za granicą, więc już się przygotowuję na minimum 2k za rok...

#programista15k #firma #ubezpieczenieoc #pytaniedoeksperta #ubezpieczenia
  • 14
OC dla programisty? xDDDD


@fegwegw: Są, ale tak sobie się opłacają. Oferta jest bardzo skąpa, koleś w PZU coś mi proponował ale bez przekonania.

twoim OC jest dogadanie stawki/odpowiedzialności w wypadku błędu z pracodawcą, po co Ci dodatkowe ubezpieczenie tak szczerze?


@oldspiceedit: I to jest najlepsza opcja, oczywiście jeśli zleceniodawca na to pójdzie.
@qjot: Jestem brokerem i specjalizuję się w ubezpieczeniach dla branży IT.
Ubezpieczamy czołowe SH w Polsce i mamy też dedykowane rozwiązania dla kontraktorów.
Jeśli pracujesz na umowach pisemnych to myślę, że będę w stanie Ci pomóc.
Jak jesteś chętny, to zapraszam na priv.

Jeśli jesteś "tylko" kontraktorem, to najlepszym ubezpieczeniem jest odpowiednio spisana umowa ze swoim kontrahentem. Jeśli kontrahent się nie zgadza to dopiero wtedy zalecam wykupić polisę.
Co innego gdybyś
@GaiusBaltar: To ma sens, szczególnie, że firma jest bardzo zdesperowana żebym dla nich pracował na btb - w takim wypadku należy np. dodać klauzule o maksymalnej karze XXX zł/eur w przypadku błędu?
Jak to praktycznie może wyglądać?
@qjot: Sugeruje, żeby uwzględnić karę tylko w wypadku "rażących zaniedbań/błędów" lub świadomego działania. Jeśli będą chcieli Cię ścigać karami umownymi za każdego buga, to radzę #!$%@?ć. No chyba że to stawka typu 50k miesięcznie, ale wtedy byś pewnie sobie ogarniał profesjonalnego doradcę ubezpieczeniowego a nie pytał na wypoku.

Mam działalność, i w praktyce przy każdym zleceniu spisuję stawki kar umownych w zależności od zlecenia. W wypadku zatrudnienia na UOP jest chyba
@AlNeri: W moim wypadku to branża i ludzie, których dobrze znam - bardzo określony zakres obowiązków, ale jednak podatny na możliwe błędy (które niestety mogą skutkować problemami w dużych fabrykach).

Umowa, którą przedstawił klient jest całkiem obszerna i ma wzmiankę o polisie z limitem odpowiedzialności nie mniejszym niż 2 000 000 euro "per event" - co wydaje się niedorzeczne dla jednej osoby (znalzłem oferty polis dla max 5mln zł -> koszt
@qjot: To pewnie znalazłeś starą ofertę Colonnade.
Są lepsze oferty na rynku ale wszystko zależy od potrzeb.
Napisz do firmy aby zmienili Ci karę w umowie z 2 mln euro na 2 mln PLN.

Taka polisa na 2 mln PLN to koszt ok 1700 PLN / rok z ochroną za rażące niedbalstwo, kary umowne, ujawnienie danych i tajemnic firmy + ochrona prawna itd.
@AlNeri: W te 1700/2000 brzmi nieźle niż utrata 3 stawek miesięcznych w razie krytycznych problemów.
Zobaczę na co druga strona da się przekonać - nie będziesz miał nic przeciwko PW w razie pytań co do konkretów i znalezienia odpowiedniej polisy?
@qjot: Tak, zapraszam na PW a najlepiej na maila lub telefon.
Jesteśmy brokerem a nie agentem czy multiagentem, więc współpraca z nami wygląda trochę inaczej.
Zbieramy oferty z rynku europejskiego oraz krajowego i przedstawiamy Ci zestawienie ofert wraz z rekomendacją, która oferta jest najlepsza dla Ciebie.
Najpierw jednak trzeba pogadać (lub wypełnić formularz) co dokładnie robisz, dla jakich branż, z jakich krajów są kontrahenci, zapisy odnośnie odpowiedzialności z umowy i parę